× Diety

gościec - pomocy!

• obolała
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 11 miesiąc temu #876 przez obolała
gościec - pomocy! was created by obolała
Znowu zbudził mnie nad ranem potworny ból w kolanach. Czy też to macie? Jak sobie radzicie? Czy dieta przy gośćcu jest taka sama jak przy bólach reumatycznych (wątek obok)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #882 przez olga
Replied by olga on topic O:gościec - pomocy!
Wg mnie bardzo podobna a gościec znacznie łatwiej opanować właściwą dietą, więc od niej zacznij.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #887 przez ewak
Replied by ewak on topic O:gościec - pomocy!
Na gościec sami pracujemy latami niewłaściwą dietą i brakiem ruchu. Jedz głównie produkty pochodzenia roślinnego, wyeliminuj całkowicie wieprzowinę, kiełbasy, tłuste sery, ogranicz sól, słodycze i kawę. Pij ziółka.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #903 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:gościec - pomocy!
ewak napisał:

Na gościec sami pracujemy latami niewłaściwą dietą i brakiem ruchu. Jedz głównie produkty pochodzenia roślinnego, wyeliminuj całkowicie wieprzowinę, kiełbasy, tłuste sery, ogranicz sól, słodycze i kawę. Pij ziółka.

Święta prawda. Mam koleżankę, która jada tylko mięso, wędliny, boczuś itp, nie rusza się w ogóle i mimo stosunkowo młodego wieku ma bardzo zaawansowany gościec. Bierze tony jakichś leków, bo bez nich nie mogłaby funkcjonować, ale nie da sobie wytłumaczyć, że powinna zmienić styl życia. I co z taką robić?

• alina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 11 miesiąc temu #906 przez alina
Replied by alina on topic O:gościec - pomocy!
na obolałe stawy dobrze robią okłady liści kapusty

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #909 przez malutka
Replied by malutka on topic O:gościec - pomocy!
Stawy bolą ale trzeba je gimnastykować, bo inaczej będzie gorzej. I staraj się pić dużo (2-3 l dziennie), żeby wypłukać kwas mocznikowy. Najlepiej część napojów przyjmuj w postaci ziółek np. z pokrzywy lub pączków topoli.

• obolała
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 11 miesiąc temu #914 przez obolała
Replied by obolała on topic O:gościec - pomocy!
Dziękuję Wam za rady. Nad dietą rzeczywiście będę musiała popracować, bo na razie daleko mi do ideału. Faktem jest, że bez mięsa i wędliny czuję się osłabiona i chyba dlatego za dużo w mojej diecie mięsiwa. Zioła też będę piła. A okład z kapusty już zrobiłam, na razie za wcześnie na rezultaty ale jestem dobrej myśli. Jeszcze raz dziękuję.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena