× Diety

kuracje pokrzywowe

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #8235 przez vanessa
kuracje pokrzywowe was created by vanessa
Pokrzywa na działce wyrosła mi już całkiem, całkiem. Zawsze obiecuję sobie, że będę robić na wiosnę pokrzywową kurację oczyszczającą (dlatego hoduję pokrzywę ;) ) ale jakoś wiosna przelatuje i pokrzywa robi się zbyt wyrośnięta na takie kuracje. Wy robicie? W jakiej postaci? sok? ile go pijecie? Podobno wystarczy 1-2 łyżki dziennie, czy tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #8237 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:kuracje pokrzywowe
Ja kiedyś robiłam taką kurację sokiem z pokrzywy. Rzeczywiście niewiele tego trzeba, można rozpuścić 2 łyzki w wodzie. Ale lepsza jest w postaci miodu. Taki miód działa podobno profilaktycznie na raka piersi.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #8241 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:kuracje pokrzywowe
A jak robisz sok? Wyciskasz czy z sokowirówki?

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #8251 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:kuracje pokrzywowe
Niestety, nie mam wyciskarki więc odwirowuję w sokowirówce. Wiem, że tak przygotowany sok traci jakieś enzymy itp. ale chyba lepsze to niż nic.;)

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #8259 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:kuracje pokrzywowe
MoZna zemleć w maszynce do mięsa i sok odcisnąć przez gazę. Oczywiście jeśli komuś chce się w to bawić. Ale w sokowirówce tez nie tak łatwo, bo zapycha sitko.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #8261 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:kuracje pokrzywowe
Trzeba zbierać jak najmłodsze pokrzywy ,które są mniej zwłókniałe to mniej zapycha sokowirówkę .
Dobrze jest zmobilizować się raz a dobrze i zrobić większą ilość soku a potem zamrozić go w pojemniczkach na lód .Potem wystarczy taką kostkę wyjąć , rozmrozić i w dowolny sposób skonsumować :)

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #8272 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:kuracje pokrzywowe
Dobry pomysł z mrożeniem, bo przecież pije się takiego soku mało. Pewnie coś tam traci przez mrożenie, ale w ten sposób można go mieć przez cały rok. Zastanawiam się czy w taki sposób dałoby się zamrozić posiekany koperek.:S

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena