× Diety

dieta przy skurczach żołądka?

• renata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #920 przez renata
Replied by renata on topic O:dieta przy skurczach żołądka?
W czasie ataku rób okłady na żołądek z tartego chrzanu. Podobno pomagają, ale nie miałam okazji sprawdzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #938 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:dieta przy skurczach żołądka?
A do picia herbatki z rumianku lub melisy, uspokaja żołądek również napar z kopru włoskiego.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #946 przez anka
Replied by anka on topic O:dieta przy skurczach żołądka?
sabina napisał:

Na pewno nie zaszkodzi ryż, owsianka, duszone warzywa czy puree ziemniaczane.

Same okropieństwa. Nie ma nic jadalnego na moje problemy?

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #947 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:dieta przy skurczach żołądka?
anka napisał:

Mam często napady skurczów żołądka. Objawiają się nagłym bólem promieniującym do pleców i nudnościami.

Ja kiedyś miałam okres z takimi bólami. Zrobiłam gastroskopię i okazało się, że to zapalenie żołądka. Wykryto mi przy okazji heliobacterię, która często powoduje wrzody żołądka. Brałam jakieś leki osłaniające na żołądek i antybiotyk na bakterię i wszystko definitywnie przeszło. Radzę ci więc zrobić badanie, bo może to nie skurcze żołądka a np. rozpoczynający się wrzód.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #4132 przez halina
Replied by halina on topic O:dieta przy skurczach żołądka?
Napisz, Anka, czy ci przeszlo. Ja kiedyś też miałam takie napady bóli żołądka. Zwrócono mi jednak uwagę, że wszystko robię za szybko, dotyczyło to także jedzenia; nie jadłam tylko połykałam. Zaczęłam się kontrolować, przesadnie długo żuć każdy kęs (z boku wyglądało to jak na zwolnionym filmie)i przeszło mi samo. No i jesli to na tle nerwowym, to trzeba przede wszystkim wyluzować.:)

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #4139 przez anka
Replied by anka on topic O:dieta przy skurczach żołądka?
No więc, wykorzystuję (z grubsza) Wasze rady i jest lepiej, chociaż nie do końca. Mam skierowanie na gastroskopię, ale jakoś schodzi się ... powinnam jednak w końcu ją zrobić, może w poniedziałek zarejestruję się do gastrologa. W każdym bądź razie za rady dziękuję.:)

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4433 przez audrey
Replied by audrey on topic O:dieta przy skurczach żołądka?
powinnas wykluczyc mieso, jego przetwory, tłuszcze zwierzece, jaja i kasze. Jedz mało ale czesto, wskazane jest zsiadłe mleko, soki owocowe i jarzynowe. Czesto takie kurcz zoładka sa konsekwencją wrzodu zoładka lub dwunastnicy, czasem w kamicy żółciowej, moze tez byc spowodowany miedzy innymi zapaleniem jajników i macicy

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena