× Diety

dieta w zespole jelita nadpobudliwego

Więcej
13 lata 7 miesiąc temu #2771 przez halina
Replied by halina on topic O:dieta w zespole jelita nadpobudliwego
Jogurty i kefiry jak najbardziej tak, maślanka raczej też. Ale mam wątpliwości co do otrąb, bo czytałam, że nie zaleca się pieczywa razowego, więc otrąb też nie powinno się jeść, chyba:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• danka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 7 miesiąc temu #2774 przez danka
Replied by danka on topic O:dieta w zespole jelita nadpobudliwego
Sprawa z razowcem i otrębami nie jest taka pewna, jedni mówią, że trzeba ich unikać a drudzy wręcz coś przeciwnego. Trzeba więc sprawdzić jak to jest w indywidualnym przypadku.

Więcej
13 lata 7 miesiąc temu #2781 przez ewak
Replied by ewak on topic O:dieta w zespole jelita nadpobudliwego
Tak, jest teoria mówiąca, że otręby mogą się przylepić do ściany jelit i wywołać podrażnienie, ale chleb razowy z mąki drobno mielonej nie powinien dawać takich efektów.
Ale zgadzam się z danką, że to sprawa indywidualna i każdy powinien przetestować na sobie co mu szkodzi.

• monika
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 8 miesiąc temu #7146 przez monika
Replied by monika on topic O:dieta w zespole jelita nadpobudliwego
U mnie w rodzinie choroby jelit sa czeste, chyba to sprawa genetyki.:S W takich przypadkach powinno sie unikac surowizny, czyli warzywa raczej gotowane niz jako surowki. A mieso mielone, najlepiej jako pulpety. Unikac trzeba rowniez potraw wzdymajacych czyli straczkowych, kapusty, a jesli juz to koniecznie duzo przypraw przeciw wzdeciom (kminek, majeranek itp).

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #7211 przez felicja
Replied by felicja on topic O:dieta w zespole jelita nadpobudliwego
Wydaje mi się, że dieta w ZJN jest sprawą indywidualną. Mój mąż ciągle ma z tym kłopoty i strączkowe rzeczywiście źle znosi, ale kapustę może jeść.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15499 przez magda
Replied by magda on topic O:dieta w zespole jelita nadpobudliwego
Mój ojciec od jakiegoś czasu ma kłopoty jelitowe. Przeszedł już wszelkie możliwe badania i nic nie znaleziono więc pani doktór zdiadnozowała kłopoty jako zespół jelita nadwrażliwego. Rzeczywiście gorzej się czuje po fasolowych i generalnie po twardych prodyktach (ale może dlatego że ma protezę i źle gryzie :S ). Zauważył jednak, ze dobrze mu robią bakterie probiotyczne i zażywa je nawet jako suplement.

• Krysia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #16746 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:dieta w zespole jelita nadpobudliwego
Nikt z was nie próbował suplementów diety? Jest taki preparat Floradix Ochrona jelit. Zawiera kurkumę, ekstrakt jabłkowo-śliwkowy, magnez, zioła i imbir. Bardzo pomaga na dolegliwości jelitowe. Smakuje świetnie i przede wszsytkim przynosi ulgę w dolegliwościach :)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena