× Diety

dieta białkowa

• cooldora
  • Gość
  • Gość
12 lata 9 miesiąc temu #6910 przez cooldora
Replied by cooldora on topic O:dieta białkowa
Ja juz od kilku lat jestem na wysokobialkowej diecie i rzeczywiscie nie tyje. Dodatkowo ma sie na niej mniejszy apetyt.:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #6921 przez dominika
Replied by dominika on topic O:dieta białkowa
A pijesz więcej na tej diecie?

• Aneta
  • Gość
  • Gość
12 lata 8 miesiąc temu #6924 przez Aneta
Replied by Aneta on topic O:dieta białkowa
Przy spożywaniu dużych ilości białka zwierzęcego i nabiału oraz ograniczaniu dobowej ilości płynów wydalany mocz jest bardzo stężony i kwaśny, co sprzyja krystalizacji kamieni w drogach moczowych, które nie tylko utrudniają odpływ moczu, ale mogą stać się miejscem namnażania bakterii.

• Mila
  • Gość
  • Gość
12 lata 8 miesiąc temu #6930 przez Mila
Replied by Mila on topic O:dieta białkowa
Ja wyjaśnię, jaki jest związek białka z glutationem.

Immunocal dostarcza budulca (cysteina zwiazana), aby nasz organizm sam wytworzyl glutation. Bo glutationu nie da się połknąć, to jest nieefektywne. Aby podnieść poziom glutationu, organizm musi wytworzyć go sam z 3 składników/budulców, jednym z nich jest cysteina własnie. Problem w naszej diecie jest z cysteina własnie, bo warzywa nie są już tak bogate w składniki odżywcze jak kiedyś.

Cysteiny ma dużo surowe mięso i jajka - ale tu trzeba być ostrożnym ze względu na ryzyko zakażenia groźnymi bakteriami (czyli tylko sprawdzone źródło). Nie każdy toleruje też surowe mięso czy surowe jajka.

• cooldora
  • Gość
  • Gość
12 lata 8 miesiąc temu #6942 przez cooldora
Replied by cooldora on topic O:dieta białkowa
Czy duzo pije? Chyba normalnie, specjalnie nie licze ilosci plynow i pije glownie wtedy gdy chce mi sie pic.

• tom
  • Gość
  • Gość
12 lata 4 miesiąc temu #8505 przez tom
Replied by tom on topic O:dieta białkowa
Przykład jadłospisu diety białkowej:

http://www.diety-fitness.pl/dieta_proteinowa.html

• Marynika
  • Gość
  • Gość
12 lata 5 dni temu #9904 przez Marynika
Replied by Marynika on topic O:dieta białkowa
Moja kolezanka od miesiac z kawałkiem jest na tej diecie, widzę jak pochłania te jaja, jogurty, kefiry, wedlinke:) Ja bym nie dała rady, ale ona jest dzielna, co jakis czas ma dzien warzywny, duzo pije, ma jakies suplementy na biurku (nie mam pojęcia jakie), ale...5 kilo ma juz mniej i widac to bardzo ładnie.
Z tego, co mówi, to ta diete białkowa, jej pewne zasady trzeba stosowac juz do końca (1 dzien w tygodniu, miesiacu, jakos tak)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena