× Diety

dieta przy kamicy żółciowej

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5704 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:dieta przy kamicy żółciowej
Moje nawyki były niewiele krótsze i dało się je zmienić. :) Radze ci robić to stopniowo. A jeśli po zjedzeniu czegoś zakazanego woreczek wyraźnie powie ci, że mu się to nie podoba to odechce się na przyszłość jeść ten konkretny produkt. I to najskuteczniejsza metoda na zmianę nawyków.;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• krycha
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 11 miesiąc temu #5728 przez krycha
Replied by krycha on topic O:dieta przy kamicy żółciowej
A słyszałyście, że przy kamicy żółciowej nie wolno jeść potraw robionych z surowych tartych ziemniaków? Ja np. mogę jeść gotowane ziemniaki, nie mogą frytek i plackow ziemniaczanych ale kojarzylam to ze smazonym. Ale okazalo się, że nie moge też jeśc pyz ziemniaczanych i klusek robionych na bazie surowych tartych ziemniaków. Nie bardzo to rozumiem, bo przecież te ziemniaki są w końcu gotowane.:huh:

• IrenaSul
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 11 miesiąc temu #5740 przez IrenaSul
Replied by IrenaSul on topic O:dieta przy kamicy żółciowej
Hmm ... placki ziemniaczane bardzo lubię ale moje kamienie nie, to samo z frytkami. Pyz i klusek ziemniaczanych dawno nie jadłam więc nie wiem, ale z ciekawości spróbuję ... chociaż ciekawość to podobno pierwszy stopień do piekła ... ale niech tam.:lol:

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5760 przez jagoda
No jeszcze na ogół szkodzi mocna herbata i kawa, a także kakao. Powinnaś wypraktykować wszystko na sobie, bo może się okazać, że coś czego ktoś inny nie toleruje, ty możesz jeść. :unsure:

• Irena
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 11 miesiąc temu #5865 przez Irena
Replied by Irena on topic O:dieta przy kamicy żółciowej
A nie wiesz przypadkiem czy kawę bezkofeinową można pić.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5929 przez jagoda
Z tego co wiem to bezkofeinowej też nie można, bo to nie kofeina szkodzi tylko jakiś inny składnik kawy.

• mar_jola
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 11 miesiąc temu #5946 przez mar_jola
Replied by mar_jola on topic O:dieta przy kamicy żółciowej
Moja tesciowa miala kamienie zolciowe i mowi, ze jedynym skutecznym lekarstwem jest ich operacyjne usuniecie. Ona jest juz po operacji, ale z tego co pamietam nie mogla jesc np. lodow, ale nie dlatego, ze tluste tylko, ze zimne, bo nie wolno nic zimnego, takze zimnych napojow, jesc natomiast wszystko takie srednio cieple.:(

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena