× Diety

zdrowa dieta tucząca

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #4595 przez grubaska
Replied by grubaska on topic O:zdrowa dieta tucząca
Czyli co? Ja powinnam ograniczyć owoce??? Zmartwiłyście mnie, bo ja kocham owoce a ciągle mam nadmiar ciałka tu i ówdzie.:dry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #4614 przez anka
Replied by anka on topic O:zdrowa dieta tucząca
To zależy ile ich jesz, umiarkowane ilości na pewno nie zaszkodzą, ale jeśli chcesz schudnąć to z pewnością nie powinnaś jeść tyle owoców co ja, bo wszystkie zawierają cukier, więc są tuczące.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #4639 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zdrowa dieta tucząca
Czytałam niedawno o badaniach, przeprowadzonych na osobach z niedowagą. Myśleli, że są zbyt szczupli, bo takie mają predyspozycje genetyczne, ale okazało się, że mieli wprawdzie szybką przemianę materii ale też spożywali za mało kalorii, prowadzili bardzo aktywny tryb życia, mało spali i byli raczej nerwowi. Jak przeszli na dietę wysokokaloryczną to nagle przytyli. Może u ciebie też tak jest. Proponuje ci dorzucić do tego co zwykle jadasz 500 kalorii dziennie, wybierz dodatkowe produkty, przekąski itp, które w sumie dadzą 500 kalorii i zjadaj je dodatkowo do zwykłych posiłków. I po miesiącu sprawdź wagę.

• Inka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 2 miesiąc temu #4648 przez Inka
Replied by Inka on topic O:zdrowa dieta tucząca
Karolinko, dziękuję ci za radę, brzmi sensownie. Trochę mnie zniechęca liczenie ciągle kalorii, ale myślę że z czasem będę wiedziała na pamięć co ile ma kalorii.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #4651 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zdrowa dieta tucząca
Nie musisz specjalnie liczyć. Wybierz sobie kilka zdrowych i wysokokalorycznych przekąsek, do podjadania między posiłkami. Ja osobiście radzę ci orzechy, sa bardzo zdrowe a ich jedynym mankamentem jest to, że tuczą, ale w twoim przypadku to akurat zaleta. 50 g orzechów (łuskanych) dostarczy ci juz 300 kalorii + np. łyżka nasiona słonecznika - 90 kalorii, średni baban - 90 kalorii, a jeśli do tego zjesz lody .... Jak widzisz łatwo uzbierać 500 kalorii ekstra.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #4658 przez anka
Replied by anka on topic O:zdrowa dieta tucząca
Brawo, Karolina! Też skorzystam z Twoich rad, zwłaszcza że lubię bardzo i orzechy i słonecznika.:)

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #4664 przez Inka
Replied by Inka on topic O:zdrowa dieta tucząca
Podbudowałaś mnie, Karolinko. Już kupiłam paczkę kilogramową słonecznika, którego z łatwością mogę zjeść nawet kilka łyżek dziennie, orzechów zresztą też. No i dodatkowo słodkie owoce i czasami lody ... obym nie przytyła za bardzo.:woohoo:

Ciesz się życiem, póki możesz

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena