× Diety

dieta w schorzeniach reumatycznych

• mariolka
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #8587 przez mariolka
Replied by mariolka on topic O:bóle artretyczne
Annamaria napisał:

Bóle artretyczne łagodzi smarowanie olejem rycynowym. Sprawdzone!

A cóż on takiego ma, że leczy bóle artretyczne????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8594 przez marzena
Replied by marzena on topic O:bóle artretyczne
Najlepiej spróbować.;)

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8606 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:bóle artretyczne
Rycynowiec to roslina lecznicza wykorzystywana juz przez starozytnych Rzymian, Greków czy Egipcjan. A stosowana byla m.in. na bole artretyczne oraz stluczenia i rany. Nie mowiac juz o wlasciwosciach detoksykacyjnych i kosmetycznych.;)

• karolka
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #8617 przez karolka
Replied by karolka on topic O:dieta w schorzeniach reumatycznych
dominika napisał:

zuzaa napisał:

A słyszałyście o diecie Donga? Ten amerykański lekarz jest autorem kiedyś słynnej diety dla reumatyków. Zakazane w niej są: mięso, pomidory, mleko i jego przetwory ...

W sprawie mleka czytałam porady naturystów z których wynika coś wręcz przeciwnego. Podobno odkwasza i dlatego mleko i wszystkie jego przetwory są zalecane przy reumatyzmie. I komu tu wierzyć?

Naturysci specjalistami od reumatyzmu ... hmm ... moze i tak, bo pewnie za bardzo ich przewiewa jak ganiaja nago po plazy.:woohoo:

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8626 przez dominika
Replied by dominika on topic O:dieta w schorzeniach reumatycznych
Nie bądź złośliwa, wiesz przecież że to zwykłe przejęzyczenie i chodzi o naturalistów.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8702 przez Kryspek
Replied by Kryspek on topic O:dieta w schorzeniach reumatycznych
W mojej rodzinie reumatyzm jest niestety dziedziczny. U mnie pojawiły się bóle, głównie w rękach, w zeszłym roku. Od tego czasu stosuję imbir - dosłownie szczypta do kawy i można zapomnieć o bólu. Poza tym wiem, że np. w Polanicy stosuje się m.in. kąpiele w błocie z Morza Martwego. Takie zabiegi poprawiają krążenie, oczyszczają skórę i łagodzą właśnie bóle reumatyczne. Mojej mamie lekarz zalecił pić wodę mineralną, np. Staropolankę, która ma wyjątkowo wysoki poziom mineralizacji.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8705 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:dieta w schorzeniach reumatycznych
ja kiedyś miałam problem z bólem kolan ,nie mogłam np.jeździć na nartach i gdzieś wyczytałam żeby ugotować korzeń pietruszki ( najlepiej takiej nie nawożonej ) w małej ilości wody a potem go zjeść na czczo i wypić wywar . Stosowałam to przez jakieś 2 tygodnie i w tym roku jazda była bez bólu :) N

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena