× Diety

dieta w schorzeniach reumatycznych

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1001 przez karolina
Replied by karolina on topic O:dieta w schorzeniach reumatycznych
zuzaa napisał:

A słyszałyście o diecie Donga? Ten amerykański lekarz jest autorem kiedyś słynnej diety dla reumatyków. Zakazane w niej są: mięso, pomidory, mleko i jego przetwory, alkohol, ostre przyprawy i dodatki chemiczne zwłaszcza glutaminian sodu wszechobecny w gotowych produktach. Zalecana dieta wegetariańska i ogólnie warzywa.

No właśnie, glutaminian sodu jest dosłownie wszędzie. Niedawno kupiłam jednak pierwszą gotową przyprawę Vegety bez glutaminianu sodu. Nazywa się light, ale zniknęła z mojego sklepu i nigdzie już jej nie widuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1049 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:dieta w schorzeniach reumatycznych
karolina napisał:

Niedawno kupiłam jednak pierwszą gotową przyprawę Vegety bez glutaminianu sodu. Nazywa się light, ale zniknęła z mojego sklepu i nigdzie już jej nie widuję.

Ciekawe. To byłaby chyba pierwsza tego typu przyprawa bez glutaminianu sodu. Muszę rozejrzeć się za nią.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1065 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:dieta w schorzeniach reumatycznych
Widziałam ją w Carrefourze

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1093 przez anka
Replied by anka on topic O:dieta w schorzeniach reumatycznych
Dzisiaj robiłam zakupy w carrefourze ale nie było jej. Była tylko zwykła i pikantna, ale ta pikantna jest zbyt ostra i dlatego raczej nie polecana przy reumatyzmie.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1134 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:dieta w schorzeniach reumatycznych
Ja przestałam używać tego typu gotowe przyprawy. Kiedyś wydawało mi się, że bez nich nie da się nic ugotować. Okazuje się, że można i dopiero teraz czuję rzeczywisty smak potraw. Wyrzućcie te świństwa i zamiast nich używajcie przypraw ziołowych.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

• marianna
  • Gość
  • Gość
13 lata 6 miesiąc temu #3811 przez marianna
Replied by marianna on topic O:dieta w schorzeniach reumatycznych
vanessa napisał:

Podobno przy chorobach reumatycznych powinno unikać się ziemniaków i pomidorów. Tak przynajmniej czytałam gdzieś, ale nie wiem czy to prawda.

Ja czytałam gdzieś, że to wcale nie jest prawda tylko mit :(

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #3820 przez dominika
Replied by dominika on topic O:dieta w schorzeniach reumatycznych
zuzaa napisał:

A słyszałyście o diecie Donga? Ten amerykański lekarz jest autorem kiedyś słynnej diety dla reumatyków. Zakazane w niej są: mięso, pomidory, mleko i jego przetwory ...

W sprawie mleka czytałam porady naturystów z których wynika coś wręcz przeciwnego. Podobno odkwasza i dlatego mleko i wszystkie jego przetwory są zalecane przy reumatyzmie. I komu tu wierzyć?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena