× Diety

dieta w schorzeniach reumatycznych

• Roza
  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #621 przez Roza
Wg znanego niemieckiego lekarza naturysty, niejakiego Bruckera wszystkie choroby reumatyczne są uwarunkowane żywieniem. Uważa on, że reumatyzm wywołany jest przez cukier, białą mąkę i nadmiar mięsa!
Chyba coś w tym jest, mam znajomą która ciągle narzeka na reumatyzm, a jej dieta to przede wszystkim mięso, biały chlebek i ciasta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• katarzyna
  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #627 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic nie tylko dieta w schorzeniach reumatycznych
a okłady z mąki gorczycznej stosujecie? rzeczywiście pomagają

• dorota
  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #633 przez dorota
a co to takiego?

• katarzyna
  • Gość
  • Gość
14 lata 4 tygodni temu #710 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:nie tylko dieta w schorzeniach reumatycznych
Nie wiem czy dostaniesz gdzieś mąkę z gorczycy. Raczej trzeba kupić nasiona gorczycy (w sklepach ogrodniczych sprzedają na wagę) i samemu zemleć je na mąkę w zwykłym młynku do kawy. Ok. 100 g takiej mąki miesza się z ciepłą wodą na gęstą papkę, rozsmarowuje na lnianej (lepiej) lub bawełnianej ściereczce i przykłada na bolące miejsce. Ale nie można trzymać takiego okładu dłużej niż 10 minut, bo może podrażnić skórę.

• anka
  • Gość
  • Gość
14 lata 4 tygodni temu #716 przez anka
Poza niewłaściwą dietą, przyczyną dolegliwości reumatycznych mogą też być nie wydalone pozostałości po lekach lub skutki uboczne leków przyjmowanych w przeszłości.
I pamiętaj, że leki przepisywane na reumatyzm nie leczą choroby tylko łagodzą ból!

• julia
  • Gość
  • Gość
14 lata 3 tygodni temu #717 przez julia
Powinnaś jeść jak najwięcej produktów bogatych w sód. Sód neutralizuje kwasy i zapobiega odkładaniu się złogów wapniowych w stawach. Chodzi oczywiście o naturalny sód z produktów spożywczych, a nie o sól kuchenną. Najwięcej jest go w serwatce.

Więcej
14 lata 3 tygodni temu #721 przez vanessa
Wpadła mi w ręce książka Bernarda Jensena, lekarza leczącego schorzenia reumatyczne metodami naturalnymi, głównie dietą. Pisze w niej również o sodzie, więc pewnie coś w tym jest.
Poza tym doradza codzienne szczotkowanie skóry przy użyciu szczotki z naturalnego włosia. Oczyści to pory i poprawi detoksykację, bo ponoć przez pory wydala się tyle samo toksyn co przez jelita. Myślę, że warto skorzystać z tej rady, bo przy okazji i skóra zyska.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena