× Diety

jakie wapno najlepsze?

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #3478 przez chuda
jakie wapno najlepsze? was created by chuda
Bierzecie suplementy wapnia? Które najlepiej przyswajalne? Brać samo czy z dodatkiem innych minerałów? Byłam w aptece a tam ogrom tych suplementów i pani mówiła tylko ile które kosztuje i jakoś nie umiała/nie chciała doradzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #3484 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:jakie wapno najlepsze?
Dobre jest rozpuszczalne w wodzie, bo najszybciej przyswajalne. Ja kiedyś miałam przepisane takie wapno w saszetkach, które wrzucało się do 1/4 szklanki wody. Nie pasowało mi, bo było słodzone no i bąbelkowe a ja tego nie cierpię. Jeśli lubisz gazowane lemoniady to takie wapno będzie chyba najodpowiedniejsze dla ciebie.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #3495 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:jakie wapno najlepsze?
Córce też lekarka przepisała takie musujące wapno, chyba jest lepiej przyswajalne.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #3501 przez marzena
Replied by marzena on topic O:jakie wapno najlepsze?
Czytaj na etykiecie w jakiej formie jest wapń i wybieraj cytrynian albo mleczan. najsłabiej przyswajalny jest węglan wapnia.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #3510 przez meg
Replied by meg on topic O:jakie wapno najlepsze?
Najlepsze jest z koralowca z Okinawy. Można kupić przez internet, sama się przymierzam.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #3722 przez felicja
Replied by felicja on topic O:jakie wapno najlepsze?
Ja czytałam niedawno o badaniach, które wykazały że zażywanie suplementów wapnia jak już jest osteoporoza albo po prostu po okresie menopauzy nie ma sensu, bo taki wapń nie jest przyswajalny. Wapń trzeba dostarczać organizmowi w okresie wzrostu kości czyli w dzieciństwie, poźniej to musztarda po obiedzie.:(

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #3728 przez chuda
Replied by chuda on topic O:jakie wapno najlepsze?
Pewnie nie wzmocni kości już osłabionych osteoporozą ale jak w organizmie jest za mało wapnia to wykorzystywane jest to z kości więc chyba jednak lepiej brać dodatkowo w suplementach.:S

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena