× Diety

dieta na lepszą pamięć

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #1367 przez norcia
Replied by norcia on topic O:dieta na lepszą pamięć
Ja też muszę sobie odświeżyć Buzana. Kiedyś ćwiczyłam jego patenty na pamięć i sprawdzały się zwłaszcza w zapamiętywaniu różnych haseł. Do dziś zresztą je wykorzystuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #1377 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:dieta na lepszą pamięć
Trzeba odstawić całkowicie alkohol i papierosy. Po zapaleniu papierosa wydaje się, że sprawność umysłowa jest lepsza ale na dłuższą metę jest gorzej. Dobrze jest też ograniczyć tłuszcze, zwłaszcza zwierzęce. No i więcej ruchu, pomoże nie tylko na pamięć.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #1383 przez asiamisia
Replied by asiamisia on topic O:dieta na lepszą pamięć
Chodziło mi o zapominalskiego juniora. Na pewno nie pije alkoholu ani nie pali. Tłuszczów zwierzęcych też mało je, a ruchu ma aż za dużo. Drożdży nie będzie chciał jeść, ale może przekonam go do razowca i częściej będę robić rybę na obiad. No i z orzechami i jajkami nie będzie problemu.
Dziękuję wszystkim za rady.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #1395 przez norcia
Replied by norcia on topic O:dieta na lepszą pamięć
Kiedyś robiło się supełki na chusteczce, ale jak tu zrobić supełek na chusteczce jednorazowej?

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #3646 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:dieta na lepszą pamięć
Kwasy omega 3 są ponoć doskonałe na pamięć i koncentrację więc tłuste ryby polecane są uczącym się. Poza tym rzeczywiście jajka i orzechy.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #3670 przez marzena
Replied by marzena on topic O:dieta na lepszą pamięć
W okresie egzaminów dobrze jest dodatkowo zażywać kwasy omega 3 w kapsułkach i lecytynę w tabletkach a na przekąskę pogryzać orzechy.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #3914 przez viola
Replied by viola on topic O:dieta na lepszą pamięć
Ja jem wszystko co tu polecacie (no, może poza drożdżami) a i tak od jakiegoś czasu mam problemy z koncentracją i pamięcią. Czasami aż boję się jeździć samochodem, bo złapałam się już na tym, że zatrzymuję się na zielonym świetle a ruszam na czerwonym.:huh: Czy to może mieć związek z przepracowaniem?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena