× Diety

łączyć, nie łączyć?

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #2688 przez ksenia
łączyć, nie łączyć? was created by ksenia
A co sądzicie o diecie Haya?
Polega ona na tym, by:
1. Nie łączyć pokarmów wymagających soków trawiennych o odczynie alkalicznym (czyli węglowodanów i skrobii) z pokarmami wymagającymi kwaśnych soków (czyli białka), gdyż nasz ustrój nie jest w stanie wytwarzać równocześnie soków trawiennych o dwóch różnych odczynach. Jeśli mieszamy węglowodany i białko w jednym posiłku to takie jedzenie zalega zbyt długo w żołądku, prowadząc w rezultacie do rozwoju różnych chorób i nadwagi.
2. Spożywać 4-krotnie więcej pokarmów o odczynie alkalicznym, aby zneutralizować nadkwasotę naszego organizmu.

Dzięki takiej diecie możemy jeść wszystko tylko nie razem i będziemy chudnąć. Co wy na to?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• klaudia
  • Gość
  • Gość
12 lata 8 miesiąc temu #2696 przez klaudia
Replied by klaudia on topic O:łączyć, nie łączyć?
Coś mi to przypomina kiedyś modną dietę Błaszczyszyn. Czyli wszystko już było, nie dajcie się zwariować.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #2701 przez anulka
Replied by anulka on topic O:łączyć, nie łączyć?
No właśnie, Błaszczyszyn skopiowała z Diamondów a oni widocznie z Haya. Nie wiem czy Hay też zalecał, żeby nie jeść nic do południa, bo to jest czas wydalania. Tak było u Diamondów i to mi się bardzo podobało, bo ja zazwyczaj nie jadałam śniadań. Czyli byłam na diecie Diamondów ale łączyłam białko z węglowodanami, bo to zalecenie tej diety akurat nie pasowało mi. :woohoo:

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #2711 przez amanda
Replied by amanda on topic O:łączyć, nie łączyć?
Wybierałaś z diety tylko to co ci pasowało i potem pewnie dziwiłaś się, że dieta nie przynosi spodziewanych efektów.

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #2721 przez anulka
Replied by anulka on topic O:łączyć, nie łączyć?
Nie, nie dziwiłam się, bo niczego po tej diecie nie spodziewałam się. Podobało mi się akurat to jedno zalecenie, bo śniadań nie jadałam od dawna i miałam trochę wyrzuty sumienia z tego powodu. A jak przeczytałam, że nie trzeba rano jeść to od razu zrobiło mi się raźniej.:) Nada zresztą rano piję tylko kawę.

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #2724 przez jagna
Replied by jagna on topic O:łączyć, nie łączyć?
ksenia napisał:

... Nie łączyć pokarmów wymagających soków trawiennych o odczynie alkalicznym (czyli węglowodanów i skrobii) z pokarmami wymagającymi kwaśnych soków (czyli białka) ...

Czyli co? Mam jeść samego schaboszczaka a 3 godziny potem ziemniaki? Czy też zrezygnować w ogóle z mięsa lub ziemniaków?

Jagna

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #2729 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:łączyć, nie łączyć?
Ta dieta tak właśnie to widzi. Wg autora, jeśli będziesz się odżywiać zgodnie z jego zaleceniami, możesz jeść ile chcesz i nie będziesz tyła. Tylko jeśli tak właśnie jest dlaczego ta dieta nie jest taka popularna?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena