× Diety

przyspieszanie metabolizmu

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #3333 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:przyspieszanie metabolizmu
Mam dosyć duży ogród, ale nie uprawiam w nim żadnych warzyw tylko rośliny ozdobne. I to chyba błąd, bo przecież mogłabym mieć własne, całkowicie ekologiczne warzywa. Chyba zrobię ogrodową rewolucję w tym roku .... Czy któraś z Was ma ekologiczny ogród warzywny?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #3351 przez meg
Replied by meg on topic O:przyspieszanie metabolizmu
Ja mam taką namiastkę ogrodu ekologicznego. Tzn. ekologiczny jest, bo nie używam sztucznych nawozów ani pestycydów. Problem w tym, że moja działka graniczy z lasem i praktycznie jest leśna. Nie da się więc uprawiać wszystkich warzyw, nad czym ubolewam. Mam tylko podstawowe warzywa sezonowe, inne kupuję w gospodarstwie ekologicznym. No i mam drzewa i krzewy owocowe. Też bez nawozów i pestycydów więc nie są piękne, ale za to zdrowe :)

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #3362 przez karolina
Replied by karolina on topic O:przyspieszanie metabolizmu
Z ogrodem ekologicznym nie jest taka prosta sprawa. Trzeba rośliny nawozić, bo inaczej nie będą rosły. Ale nawóz tez musi być ekologiczny czyli obornik od bydląt karmionych paszą ekologiczną (obieg zamknięty w ramach gospodarstwa). No i wszystko jest bardzo pracochłonne, bo nie można stosować chemicznych herbicydów i trzeba ręcznie pleć. A przygotowanie gospodarstwa do ekologicznego (z atestem) trwa kilka lat, bo tyle potrzeba, żeby glebę oczyścić z toksycznych substancji. Na Zachodzie żywność ekologiczna jest bardzo droga i u nas kiedyś pewnie też tak będzie. Na razie płaci się średnio 30% więcej niż za produkty ze zwykłego gospodarstwa, pełne chemii (przynajmniej ja tak płacę), więc jest to bardzo tanio. Radzę korzystać póki czas.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #3679 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic O:przyspieszanie metabolizmu
Mój ogród nie jest jeszcze ekologiczny. Mam go dopiero od 2 lat ale zamierzam prowadzić go ekologicznie. Nie stosowałam do tej pory żadnych herbicydó ani pestycydów ale trochę nawozu podsypywałam w ubiegłym roku. W tym roku chcę i z tego zrezygnować. Jak myślicie, czy sam kompost wystarczy?

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #3684 przez meg
Replied by meg on topic O:przyspieszanie metabolizmu
To zależy jaką masz glebę w ogrodzie i jakiej jakości kompost. U mnie gleba byle jaka więc i kompost nie za bardzo wystarcza ale znam takie gleby, na których wszystko rośnie w oczach bez nawozu i nawet bez kompostu. Poeksperymentuj.

Więcej
12 lata 1 tydzień temu #5499 przez lavenda
Replied by lavenda on topic O:przyspieszanie metabolizmu
Niby to wszystko jest proste, a jednak nie takie łatwe do zrealizowania.
Odkąd pamiętam nie jem śniadań i teraz nagle w wieku 22 lat mam zacząć?
Ciężko będzie.
No i wszystko zdrowe i ekologiczne... A człowiek chciałby rezultty widzieć neistety od razu...
Chyba pora pomyśleć o własnym ogródku :D

Więcej
12 lata 1 tydzień temu #5502 przez jagna
Replied by jagna on topic O:przyspieszanie metabolizmu
22 lata ... najwyższy czas zacząć jeść śniadania, tak jak ja. Jem dopiero o 13-14, ale jem.:woohoo:

Jagna

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena