× Diety

dotyczy wademekum postępowania zapytanie i prośba o odpowiedź

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #44423 przez student
Witam!

Mam prośbę, czy moglibyście mi podać "zdrowotne wademekum postępowania" przy wyborze warzyw i owoców, przechowywaniu ich, a także sporządzaniu z nich potraw? Wademekum postępowania ze strony kosumenta.

Podam przykłady o których już wiem:
1. najzdrowszy jest czosnek o kolorze fioletwym
2. marchewkę należy poobcinać po 1 cm z każdej strony, pozbywamy się wtedy największej ilości trucizn
3. żeby wydobyć z czosnku najzdrowsze właściwości należy go przed jedzeniem zmiażdżyć
4. owoce i warzywa przed spożyciem najlepiej umyć w wodzie
5. rzodkiewka i sałata są gatunkami warzywa, które gromadzą w sobie najwięcej trucizn ze wszystkich gatunków warzyw
6. jeśli ktoś spożywa czosnek na złagodzenie przeziębienia, może go posiekać i połknąć jak tabletkę
7. warzywa gotowane w całości zachowują więcej właściwości zdrowotnych niż te same warzywa pokrojne i wówczas gotowane
8. lekarstwa należy popijać wodą

mój mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Za odpowiedź z góry dziękuję

Student

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #44426 przez halina
I tak podane na tacy na maila? A poguglować nie możesz?

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #44881 przez student
Co mogę powiedzieć na swoje usprawiedliwienie:)?
Jeśli mam trądzik to idę do kosmetyczki, jeśli mam chory ząb to idę do dentysty.
Natmiast jeśli chce się dowiedzieć o prozdrowotnych zachowaniach to udaje się do kobiet, które są zrzeszone w serwisach, w których można dyskutować czy dowiedzieć się czegoś o zdrowiu, czyli do was drogie panie.:)

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #44884 przez telinka
I nic dziwnego, że pytasz na forum. Ale domaganie się indywidualnej obsługi to trochę przesada.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena