× Diety

Okresowy post

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #50004 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Okresowy post

Stłuszczenie wątoby to pierwszy krok do marskości więc rzeczywiście powinieneś coś z tym zrobić.

A jednak tu tez zawitalas :)
Ty mnie nie strasz, no ale tych krokow to chyba jeszcze z 9 pozostalo do marskosci..Myslalem ,ze moje zatluszczenie nie grozne, bo juz tyle lat...Dlatego zaczynam od niedzieli post przerywany, od mi nieco odtlusci watrobe ?

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #50010 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Okresowy post
A biopsję wątroby czy fibroskan robiłeś? No i badanie na przeciwciała HBV i HCV. Te choroby rozwijają się bardzo powoli i często mija kilkadziesiąt lat zanim pojawią się objawy, ale wtedy jest już marskość.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #50011 przez Tadeusz

A biopsję wątroby czy fibroskan robiłeś? No i badanie na przeciwciała HBV i HCV. Te choroby rozwijają się bardzo powoli i często mija kilkadziesiąt lat zanim pojawią się objawy, ale wtedy jest już marskość.

Mysle, ze nie jest u mnie az tak zle. Genetycznie nikt nie mial nigdy problemow z watroba, ale zla dieta mozna sie czegos tez nabawic po wielu latach, takze z pewnoscia Kami masz racje. Brun sie wscieka, ze na urlopach to jem "tony" miesa..
Ale jak mozna jesc ile sie chce a tak smakuje to nie bede jadl kartofli i nic wiecej :laugh: Troche surowki tez...
Przyzwyczailem sie takze do lodow czy to zima ...Przez okragly rok...Po 1-2 dziennie. Pamietam byly w PL takie lody kasate w wafelku trzykolorowe, tutaj je wcinam na okraglo, chyba troche kalori jest :)
Z 20 lat temu mi robili badanie Ultraschall i powiedziala mi ze mam zatluszczona...Po polsku pewnie inna nazwa, brzuch nasmaruja zelatyna i jezdza sobie po nim patrzac w ekran...
Ale Kami jak cos sie zaczelo juz nawet przed laty to od 1.07 (jutra) zaczynam te diete 1+2...i cofnie sie wszystko...
Tyle dni w ciagu chocby miesiaca po jednym dniu nic nie jesc to MUSI byc samo zdrowie :)

(Madrosc Strycha)

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #50016 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Okresowy post
Czyli 20 lat temu robiłeś usg i nic więcej? Jeśli już wtedy wyszło ci stłuszczenie to nie powinieneś tak tego zostawić. Glodówki głodówkami ale to nie wszystko, zwłaszcza gdy próby wątrobowe też są zawyżone. I nie można zwalać winy na all inklusiv w czasie urlopu.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #50018 przez Tadeusz

Czyli 20 lat temu robiłeś usg i nic więcej? Jeśli już wtedy wyszło ci stłuszczenie to nie powinieneś tak tego zostawić. Glodówki głodówkami ale to nie wszystko, zwłaszcza gdy próby wątrobowe też są zawyżone. I nie można zwalać winy na all inklusiv w czasie urlopu.

Wolny mam tu w pracy internet, ale w koncu otworzyl po 30 min...
Ach to sie nazywa usg...dobrze wiedziec juz to i slyszalem kiedys. Jasne, ze nie winne urlopy choc czlek sobie wiecej pozwoli, to krotki okres.
Z tym ,ze nie mozna tego tak zostawiac to pewnie masz racje, ale u nas to juz tak jest w rodzinie, ze do lekarza to wolami... a nie zaciagniesz. Wyjatek to bole nie do wytrzymania lub utrata przytomnosci- Karetka :) Juz tak mamy ,naprawde unikamy lekarzy, ale tez wiekszosc zyje ok.90-ki...Moi rodzice oboje pewnie jeszcze pociagna dlugo?
Moj tata, to obzarciuch byl zawsze i tez podejrzewam ,ze mial zawsze prawie stluszczona...pewnie nie badal nie wie ??
Byc moze genetycznie te watroby mamy dosc mocne choc stluszczone, bo nie bylo w rodzinie nigdy problemow.
Ale zaczalem od dzis glodowke, co trzeci dzien bez jedzenia to i watrobka sie pocieszy, ze nagle trucizn nie musi przyjmowac...Chyba bedzie dosc korzystne Kami?
Jak cos mi sie pogorszy z nia to obiecuje napisze tutaj na pewno, ze dobrze radzilas,a bylem niepowazny..Uff - Odpukuje :blink:

(Madrosc Strycha)

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #50027 przez justyna
Replied by justyna on topic Okresowy post
Do tego postu może jeszcze jakieś ziółka oczyszczające?

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #50028 przez Tadeusz

Do tego postu może jeszcze jakieś ziółka oczyszczające?

Justi moja droga kolezanko ciesze sie ze dalas znak zycia. A jednak zyjesz :laugh:
Juz sie martwilem...
Wczorajszy dzien tylko o wodzie i rano zielonej herbacie minal super..nie myslalem o jedzeniu. Pewnie nastawienie psychiczne poszlo b..latwo super rytm 1+2..
Moja Brun zaciagnela w pracy opini lekarza o moim zawyzeniu o jeden..watroby ale nie ma najmniejszych powodow do zmartwien..to jeszcze jakby norma..tylko kontrolowac co 3 miesiaca..
Aha i ziola nie sa dobre na watrobe..Trzy rzeczy sa wazne: nie jesc tlusto , cukier ograniczyc i duzo pic pomaga jej dobrze funkcjonowac..po lilku miesiacach tej diety to i zniknie pewnie czesc zatluszczenia u mnie ? :)

(Madrosc Strycha)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena