× Diety

Okresowy post

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #50362 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Okresowy post

Gdzieś czytałam, że odkąd wprowadzono gotowe karmy dla psów (naszpikowane konserwantami oczywiście) to zaczęły się u nich nowotwory, wcześniej nie występujące w ogóle. Coś w tym pewnie jest i warto ograniczać te wszystkie E... Ja w każdym bądź razie od kilku lat czytam etykiety przed kupnem jakiegokolwiek produktu przetworzonego i jak jest dużo tych E to rezygnuję z zakupu.

Witaj Kangaska kope lat :),
Ty wiesz ,ze to moze sie zgadzac, naszemu kocurowi w kraju gotowalem kasze manna z rybom swieza i wcinal i byl zdrowy.
Po kilku latach w Niemczech na sklepowych dostal raka z przezutami i kopytka wyciagnal jasne...Nie wiemy, czy te "E" dzialaja podobnie na ludzi jak na psy i koty, ale zgadzam sie z Toba, trzeba byc b. ostroznym na wszelki wypadek, szczegolnie osoby co choroba raka bywala w genach rodzinnych.(U mnie nie bylo, tylko sercowcy).
Tutaj nacisk jest ,ze raka wywoluja spaliny samochodowe,a szczegolnie disel ,to ponoc jest pewne ?
Ktora kolezanka przemarzla dzis niemal :woohoo: ?

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #50373 przez nata
Replied by nata on topic Okresowy post
Jeszcze a propos konserwantów, niezwykle szkodliwe są azotany, zwłaszcza dla układu neurologicznego. Zerknij tu http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,23713977,od-bekonu-mozna-oszalec.html

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #50375 przez Tadeusz

Jeszcze a propos konserwantów, niezwykle szkodliwe są azotany, zwłaszcza dla układu neurologicznego. Zerknij tu http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,23713977,od-bekonu-mozna-oszalec.html

Poczytalem Nat, nie bylo tego duzo. Dzisiaj mowia prawie wszystko szkodzi i moze cos prawdy i w tym jest.?
Pewnie jednym wiecej innym mniej ,ze dozyja i setki..Rozsadnie jest troche zastanawiac sie co sie spozywa, ale chyba nie przesadzajac bo w koncu malo co bysmy jedli ,a czesto taaak smakuje :)

(Madrosc Strycha)

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #50379 przez kangaas
Replied by kangaas on topic Okresowy post
Właście, rozsadnie jest troche zastanawiac sie co sie spozywa i ograniczyć konserwanty do minimum. My np przestaliśmy kupować wędliny. Ja nie czuję potrzeby ich jedzenia ale mąż i syn są mięsożerni więc co jakiś czas piekę indyka, którego można kroić na plasterki do chleba. Jest zaspokojona potrzeba i zero konserwantów. :)

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #50381 przez Tadeusz

Właście, rozsadnie jest troche zastanawiac sie co sie spozywa i ograniczyć konserwanty do minimum. My np przestaliśmy kupować wędliny. Ja nie czuję potrzeby ich jedzenia ale mąż i syn są mięsożerni więc co jakiś czas piekę indyka, którego można kroić na plasterki do chleba. Jest zaspokojona potrzeba i zero konserwantów. :)

Co do wedlin to masz racje, najgorsze swinstwa tak pakuja. Pokazywali w TV tutaj kiedys, czarne smierdzonce mieso posypia proszkiem i juz jest rozowe, przyprawia i jest kielbasa,a potem tak sie odbija i "lezy" dlugo na zoladku.
Ja rowniez jestem 100% miesozerny, niestety, bo straszne to jakie czesto miesa jemy, niby ladnie wygladajace...
My tez czesto kupujemy Indyka na obiad, to miesko jest super, do piekarnika, miekkie smaczne.
Kangaska to my tak podobnie oboje: zona ,maz i synek ? Moze tez masz i parke wnukow, ale nie mow glosno, zostan juz przy swoich okolo 20-30 lat :)

(Madrosc Strycha)

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #50388 przez dominika
Replied by dominika on topic Okresowy post
A propos azotanów, czytałam książkę znanego amerykańskiego neurologa, w której dowodzi, że większość chorób neurodegeneracyjnych (w tym alzheimer) spowodowana jest neurotoksynami, a wśród nich najważniejsze są właśnie azotany.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #50389 przez Tadeusz

A propos azotanów, czytałam książkę znanego amerykańskiego neurologa, w której dowodzi, że większość chorób neurodegeneracyjnych (w tym alzheimer) spowodowana jest neurotoksynami, a wśród nich najważniejsze są właśnie azotany.

To sie pewnie zgadza.. kiedys nie bylo nic slychac o Alzheimerze tylko byla skleroza- Demenz !
Po tylu latach Domi i do mnie sie w koncu wpisalas :)
I fajnie ja sobie niemal przywlaszczylem Twoje czipowanie tak sie na nim zadze...Chyba polubimy sie jeszcze..na pewno :) uff ja od 12..ej w pracy az do polnocy i to na dworze w Krakowie mowia "na polu"....jeszcze mam troche cienia ale niedlugo juz mnie slonce przywita i do 20..ej sie pomecze bo ma byc bezchmurnie..te ostatnie 4 godz..chyba beda lepsze?

(Madrosc Strycha)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena