× Diety

Okresowy post

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #50273 przez felicja
Replied by felicja on topic Okresowy post

I unikanie przetworzonej żywności, jak najmniej konserwantów, zero glutaminianu sodu, zupki na samych warzywach a nie mięsie, a tym bardziej kościach, ekologiczne warzywa itd itd. I wtedy nie trzeba będzie się odtruwać.;)

Zgadzam się. I jeszcze niedawno czytałam o badaniach dowodzących, że taka naturalna dieta jest najlepsza przy odchudzaniu. I nie trzeba wtedy w ogóle ograniczać jedzenia. Istotna jest jakość jedzenia a nie ilość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #50274 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Okresowy post
Falcia z Toba tez sie zgadzam jak z Krycha ewentualnie ? Ale dla mnie odpada nie wyrobil bym pewnie bo lubie zawsze pojesc rzeczy co nie sa za zdrowe..np. duzo konserwantow w wielu potrawach..ale jak lubie to nie odmawiam sobie :)
Dla mnie 1x w tygodniu o wodzie to jedyne pewnie rozwiazanie ? Jak na razie...

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu - 3 lata 2 miesiąc temu #50286 przez felicja
Tadeusz, to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Można odzwyczaić się od niezdrowego jedzenia, najorościej stopniowo, zaczynając od eliminacji najmniej niezdrowych rzeczy. A pościć możesz i tak, jak lubisz.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #50287 przez Tadeusz

Tadeusz, to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Można odzwyczaić się od niezdrowego jedzenia, najorościej stopniowo, zaczynając od eliminacji najmniej niezdrowych rzeczy. A pościć możesz i tak, jak lubisz.

Feeelcia zgadzam sie do wszystkiego mozna sie przyzwayczaic. To mialbym sobie odmowic moja ulubiona salatke w plastiku czy papryki, to wszystko ma mase konserwantow, (strasznie dlugi termin), ale boski smaczek...
Dopoki nie zaszkodzi to zostane przy tym, a teraz ten 1x o wodzie w tygodniu tak mi fajnie pasuje i z konserwantami da sobie rade, a ponc te konserwanty nie sa az tak szkodliwe, bez nich to dopiero mozna bylo sie zatruc w latach wczesniejszych 1700- 1950 okolo...Czesto i na smierc, dzieki konserwantom ludzie zyja coraz dluzej, chyba naprawde nie sa takie grozne?
Napisalem Feeelcia bo ostatnio piszac ze smartfona wyszlo mi "Falcia" ale wiadomo przypadkowo ;)
Ale moze i kiedys przejde na Twoje mysli, dzieki za nie :)
Wroce do "Gabi", w temacie kwasnych jagod...Zaraz po wyslaniu cos mi sie przypomnialo ,ze chyba juz o te Gabi kiedys pytalem i sie powtorzylem...Zaraz zagladnalem na jej profilek i jest juz z nami 2 lata, wiec chyba jednak sie powtorzylem.
Gabi zadko do nas zaglada, to mozna sie zakrecic :laugh:

(Madrosc Strycha)

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #50333 przez felicja

To mialbym sobie odmowic moja ulubiona salatke w plastiku czy papryki, to wszystko ma mase konserwantow, (strasznie dlugi termin), ale boski smaczek...
[/quote
Nic nie musisz sobie odmawiać, tylko zamiast kupować gotową sałatkę nafaszerowaną konserwantami, mógłbyś sam zrobić ją ze świeżych składników. Od konserwantów tak zaraz nie umiera się, ale kumulują się w organizmie i z czasem wywołują groźne choroby, z nowotorami włącznie.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #50339 przez Tadeusz

Nic nie musisz sobie odmawiać, tylko zamiast kupować gotową sałatkę nafaszerowaną konserwantami, mógłbyś sam zrobić ją ze świeżych składników. Od konserwantów tak zaraz nie umiera się, ale kumulują się w organizmie i z czasem wywołują groźne choroby, z nowotorami włącznie.

Felicjo calkiem niezle opanowalismy ten temacik. Czasami mnie ktos naprawde zaskoczy ,ze popisze ze mna nieco wiecej niz ustawa przewiduje :woohoo: Ale Ty to dla mnie prawdziwa BOMBA- ma sie czasami tego farta :)
To nie pogodynka ale wczoraj to i zblizyc sie do kompa to bylby grzech, nie mowiac o pisaniu, u mnie bylo 37 st, a dzis ma byc 38, oczywiscie w sloncu prawie 50...To sie mozecie spodziewac upalow jak nie mieszkacie nad morzem.
Ach te konserwanty...Moze kiedys na emeryturze cos bedzie sie robilo samemu, ale teraz brak czasu i ochoty aby samemu zdrowiej robic, gotowe szybko i smakuje, pewnie tez lenistwo :P
Nie umiera sie...Raczej bez konserwantow by sie czesciej umieralo, nie raz jakis jad kielbasiany dalby nam popalic.
A moze sie kumuluja w ogranizmie tylko 24 godziny i orgazniz to calkowicie wyplukuje, niszczy i mozemy jesc je dalej ?
Mozesz miec jednak racje, ja teraz tylko tak kontempluje :)
Brunh by zaraz powiedziala : jak cie konpe w d...to zaczniesz prosto pluc :laugh: Z nowotworami tez nic pewnego, babadnia nie potwierdzaja, wszystko tylko przypuszczenia.
Mysle ,ze te konserwanty nie sa az tak grozne, opinie ludzi sa wyolbrzymione ??

(Madrosc Strycha)

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #50360 przez kangaas
Replied by kangaas on topic Okresowy post
Gdzieś czytałam, że odkąd wprowadzono gotowe karmy dla psów (naszpikowane konserwantami oczywiście) to zaczęły się u nich nowotwory, wcześniej nie występujące w ogóle. Coś w tym pewnie jest i warto ograniczać te wszystkie E... Ja w każdym bądź razie od kilku lat czytam etykiety przed kupnem jakiegokolwiek produktu przetworzonego i jak jest dużo tych E to rezygnuję z zakupu.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena