× Diety

Luteina na wzrok

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #24747 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Luteina na wzrok
Troche mnie ta zacma zainteresowala, choc moze za wczesnie?
To chyba u mnie moooze jakies jej poczatki?
Jak przymkne oczy na sloncu to widze takie ciemne punkciki,nawet juz jakby dluzszego "weza" z tych punktow. To chyba to?

Co do przesiadywania przed Laptopem, to strasznie dlugo przesiaduje dziennie, zwlaszcza w pracy z nudow.
Zapewne mi rzucilo sie cos na oczy, bo od 3 tyg. nosze juz calodzienne okulary i tu...cos superowego. Jak nigdy dotad, oczy chocby po 12-tu godz. z Laptopem, nic nie odczuwam, kompletnie!
A wczesniej byly to suche oczy, to bolesci, swedzenie.
Zapewne to okulary mi tak sie dopasowaly na 100%, mam z ta oslona antyrefleksyjna, moze to jej zasluga, no i oczy sie nie mecza jak wczesniej na tych okularach do czytania ze sklepu spozywczego.
Niebo a ziemia. Mimo wszystko wiec warto sobie sprawic drogie okulary, a roznica jest kolosalna, pomimo ze sklepowe mnie kosztowaly 3€, a od optyka 253.

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #24770 przez renia77
Replied by renia77 on topic Luteina na wzrok

Troche mnie ta zacma zainteresowala, choc moze za wczesnie?
To chyba u mnie moooze jakies jej poczatki?
Jak przymkne oczy na sloncu to widze takie ciemne punkciki,nawet juz jakby dluzszego "weza" z tych punktow. To chyba to?

Nie, to nie zaćma ale mogą to być problemy z siatkówką. Ja kiedyś miałam dziurę w siatkówce i takie właśnie objawy, z tym że te czarne kleksy pojawiały się nawet bez zamykania oczu. Zaćma to niewyraźne widzenie, jakby wszystko zamglone.
A szkła z antyrefleksem są bardzo dobre nie tylko do komputera ale i do samochodu. Ja do komputera nie potrzebuję, ale do samochodu własnie takie mam.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #24774 przez Tadeusz
Dzieki Renia, warto wiedziec ze to siatkowka...
Mysle, ze nic jeszcze groznego i fakt widze to tez przy otwartych oczych jak jest jasno, gdy sie skupie na tym oczywiscie.
Rzeczywiscie zauwazylem ,ze w tych okularach ,jakby inne auta mnie mniej oslepialy?
To sie ciesze, ze to nie zacma, bo tez w rodzinie nikt z tym nie mial problemu.

(Madrosc Strycha)

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #24778 przez jagna
Replied by jagna on topic Luteina na wzrok
Jeśli powtarzają ci się epizody z czarnymi plamami w oczach to jednak idź do okulisty i zbadaj siatkówkę. To mogą być początki odklejania się siatkówki, a to już groźne. A zaćma to dziś mały pikuś, dawniej to była poważna operacja a w dobie lasera migiem wymienia się soczewkę i pacjent idzie do domu.

Jagna

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #24780 przez Tadeusz
Mysle, ze nie jest tak zle, bo wlasnie bylem kilka tygodni temu u okulisty, wlasnie jak mi okulary przepisal i zagladal do obydwoch oczu i nic nie mowil..?
Jak zauwaze wiecej tych plamek, to moze za rok czy dwa sie wybiore.

(Madrosc Strycha)

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #24784 przez renia77
Replied by renia77 on topic Luteina na wzrok
Ale nie bagatelizuj tych plamek. badał ci okulista dno oka? Ja poszłam do okulisty właśnie z powodu czarnych plam latających mi przed oczami i on naprawdę bardzo długo szukał przyczyny. Do tego badania trzeba wkroplić atropinę rozszerzającą źrenicę i dopiero widać i dno oka i siatkówkę. Gdybym mu nie zgłaszała tego problemu tylko przyszła na zwykła kontrolę to powiedziałby, że wszystko w porządku. Trzeba więc okuliście zgłosić te plamy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tadeusz

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #24785 przez Tadeusz
Achaaa, no to dzieki...Na razie nie ma za duzo tych plamek to moze sie jeszcze nie pali,albo juz teraz trzeba zapobiegac, jak myslisz?

(Madrosc Strycha)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena