× Diety

Luteina na wzrok

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #24296 przez nata
Luteina na wzrok was created by nata
Moja mama ma początki zaćmy i okulistka przepisała jej suplementy luteiny. Ogólnie wiem, że luteina jest potrzebna na dobry wzrok, ale mam wątpliwości co do przyjmowania jej w formie suplementów. Podejrzewam, że za wysypem suplementów luteinowych stoi tylko marketing i zachłanność koncernów farmaceutycznych. Czy Wy lub ktoś z waszej rodziny/znajomych przyjmował ja przez dłuższy czas i poczuł wyraźną poprawę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #24308 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Luteina na wzrok
Nata, nie ma wątpliwości chyba, że luteina to doskonały przeciwutleniacz "oczny". Nie wiem czy komuś zdarzyło się, że po kuracji luteiną nagle wzrok się poprawił, ale jeśli nie pogorszył się, albo to pogorszenie było nieznaczne to już sukces. Porównaj dokładnie skład tabletek z luteiną i wybierz najlepszy. A może zmieniać suplementy, bo w niektórych luteina występuje solo a w innych jest jej mniej, ale w towarzystwie innych przeciwutleniaczy dobroczynnych dla oczu.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #24321 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic Luteina na wzrok
A moze po prostu wyciag z jagod. Bedzie zawieral i luteine i inne przeciwutleniacze w miare naturalne.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #24341 przez telistu
Replied by telistu on topic Luteina na wzrok
Jak się już ma zaćmę , nic nie pomoże
Miałam to samo , brałam sporo różnych z luteiną , suplementów , efekt żaden , :blink:
Operacja usunięcia zaćmy zlikwidowała problem .
Ogólnie , dobre są owoce czarne , jagody , borówki , jeżyny...ale wzroku nie przywróci natura , co już jest stracony , najwyżej na parę dni się poprawi ..wiek robi swoje :side:

Basieńka pozdrawia
\"Są takie dni, kiedy i makijaż nie pomoże\"

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #24347 przez nata
Replied by nata on topic Luteina na wzrok
Wiesz Basieńko, ja nie mam złudzeń, że jakiś suplement, choćby najlepszy, cofnie zaćmę. I okulistka wcale nie sugerowała, że zmiany cofną się. Ale to są początki zaćmy, nie kwalifikujące jeszcze do zabiegu i chodzi tylko o spowolnienie postępu choroby. A co do owoców, wiem że najlepsze są jagody, jeżyny itp. Ale czy mrożone też mają te przeciwutleniacze? Bo wiem, że gotowane (czyli np. pierogi z jagodami czy jagodzianki) nie mają ich już wcale.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #24356 przez telistu
Replied by telistu on topic Luteina na wzrok
Mrożone owoce , rozmrozić i tak jeść
Owoce Goi tez są wspaniałe na wzrok , u mnie sprzedają w " Kawa i Herbata " , co są prawdziwe herbaty sprowadzane .
Ja zatrzymałam zaćmę w drugim oku...wkraplając sobie rozcieńczony sok z cytryny i..dużo jem cytryn , są bardzo wskazane , dużo jest na ten temat w sieci , czyli o kuracji cytryną , w moim przypadku , cofnęła się zaćma na drugim oku .

Basieńka pozdrawia
\"Są takie dni, kiedy i makijaż nie pomoże\"

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #24357 przez anka
Replied by anka on topic Luteina na wzrok
Och, sok z cytryny zakraplasz do oka?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena