× Diety

Odchudzanie z helicobacter pylori?

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #23403 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?
To ciekawe co piszecie. Jeszcze okaże się, że ta bakteria jest korzystna dla zdrowia. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #23425 przez muriel
Replied by muriel on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?
Nie sądzę, żeby kiedyś okazała się pożyteczna, a w każdym bądź razie, by jej pozytywne cechy były większe niż negatywne. Moim zdaniem pozbyć jej się warto nawet jak nie daje objawów, bo może być przyczyną chłoniaka i chorób autoimmunologicznych.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #23461 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?
Wiesz muriel, nie jestem tego taka pewna. Podobno przyczyną zgagi może być ta bakteria, ale czytałam wywiad z jakimś gastrologiem i on mówił, ze często po wytłuczeniu tej bakterii zgaga się pogarsza.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #23474 przez muriel
Replied by muriel on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?
Oj tam, jedna wypowiedź jeszcze o niczym nie świadczy. Badania dowodzą, że przyczyną chłoniaka i różnych chorób z autoagresji może być właśnie ta bakteria więc choćby z tego powodu warto się jej pozbyć.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #23487 przez agnicha
Replied by agnicha on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?
Muriel ale antybiotyki do usuwania tej bakterii tez sa paskudne wiec nie do konca jasne jest czy usuwac.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #23488 przez agnicha
Replied by agnicha on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?
ale oczywiscie jesli sa jakies dolegliwosci to nie ma co zastanawiac sie tylko uusuwac.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #27624 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?

Nie sądzę, żeby kiedyś okazała się pożyteczna, a w każdym bądź razie, by jej pozytywne cechy były większe niż negatywne. Moim zdaniem pozbyć jej się warto nawet jak nie daje objawów, bo może być przyczyną chłoniaka i chorób autoimmunologicznych.

Masz rację Muriel, przez tę paskudną bakterię można nabawić się chorób z autoagresji...
Ja za późno się dowiedziałam, że to mam w żołądku i teraz już do końca życia muszę brać zastrzyki z wit B12 , raz na miesiąc.
Najpierw bakteria zeżarła mi śluzówkę w żołądku a potem przyczepiła się anemia tzw złośliwa...wit B12 nie wchłania się i musze już żyć na zastrzykach do końca życia.
To małe paskudztwo moze narobić wiele zła w organizmie.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena