× Diety

Odchudzanie z helicobacter pylori?

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #27626 przez petitka
Replied by petitka on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?
Jesteś pewna że to z powodu h.pylori? Ja niedawno czytałam wypowiedź jakiegoś doktora że ona jest nawet pożyteczna i nie należy jej usuwać. :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #27627 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?
Ta bakteria jest nieszkodliwa w małych ilościach ale u mnie namnożyło się jej za dużo i dlatego mam jak mam.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #27629 przez muriel
Replied by muriel on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?
Czyli miała u ciebie dobre warunki. A przy okazji, nie wiedzialam, że przyswajanie b12 zależy od stanu śluzówki żołądka.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #27635 przez jasmin

Czyli miała u ciebie dobre warunki. A przy okazji, nie wiedzialam, że przyswajanie b12 zależy od stanu śluzówki żołądka.

Ja też nie wiedziałam dopóki nie zachorowałam. Najpierw był zanik śluzówki, później brak czynnika Caestla a co za tym idzie brak wchłaniania wit B12.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #27637 przez agnicha
Replied by agnicha on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?
Czyli nie ma co się szczypac tylko zawczasu eliminowac te bakterie. Mam kuzynke, ktora choruje na chloniaka a wczesniej miala problemy z wit B12 i od dawna bierze ja w zastrzyach. Moze praprzyczyna byla wlasnie H.pylori?

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #27654 przez jasmin

Czyli nie ma co się szczypac tylko zawczasu eliminowac te bakterie. Mam kuzynke, ktora choruje na chloniaka a wczesniej miala problemy z wit B12 i od dawna bierze ja w zastrzyach. Moze praprzyczyna byla wlasnie H.pylori?

U mnie właśnie ten "helikopter" był przyczyną tych kłopotów ze zdrowiem dlatego jeśli któraś z was podejrzewa to u siebie to lepiej nie odwlekać wizyty u lekarza.

> Benjamin Franklin

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #27656 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Odchudzanie z helicobacter pylori?
Tylko trzeba pamiętać, że usuwanie H.p. to potężne dawki antybiotyków, które mogą uczzynić potężne spustoszenie w organizmie. Więc koniecznie trzeba równolegle brać i probiotyki i jeść jogurty progbiotyczne, kiszoną kapustę itp.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena