× Diety

jak szybko schudnąć po ciąży?

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #5903 przez grubaska
Replied by grubaska on topic O:jak szybko schudnąć po ciąży?
Ejże papilotko, czy ty aby nie markujesz tylko brzuszków? Jeśli nie widzisz efektów, to widocznie nie przykładasz się.;) Ja ćwiczyłam więcej ale same półbrzuszki, które są znacznie łatwiejsze. Efekty widziałam bardzo szybko i nie wydaje mi się, żebym była zbudowana z innej materii, więc u ciebie też poprawa powinna być widoczna. Ale może ty nie masz problemu z samym brzuchem tylko w ogóle nadwagą? Albo wmawiasz sobie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #5904 przez papilotek
Replied by papilotek on topic O:jak szybko schudnąć po ciąży?
Witaj! No tak, ja też ćwiczę te półbrzuszki. I raczej nie markuję. Nie mam nadwagi, raczej lekką niedowagę, ale zupełny brak mięśni brzucha! Po prostu flak :( no i jeszcze cierpię na refluks żołądkowy, może dlatego nie widać rezultatów? A jakie efekty Ty widziałaś? formujące się mięśnie? ja właśnie tego oczekuję? A może jeszcze z innej beczki, do którego momentu się unosisz, przy wykonywaniu brzuszków? Dziękuję bardzo!

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #5905 przez papilotek
Jeszcze coś:) całkiem opuszczasz i podnosisz głowę jak je robisz?

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #5911 przez grubaska
No więc po kolei:
Robię brzuszki z pozycji leżącej czyli głowana podłodze, podnoszę się nie na 90 czy 180 stopni ale jakieś 50-60 stopni.
Nie sądzę, żeby reflux miał wpływ na mięśnie, jesli prawidłowo ćwiczysz to powinnas widzieć jak mięśnie się napinają, a jesli się napinają to po miesiącu MUSZĄ być efekty, nawet przy 400 takich półbrzuszkach dziennie. Ja robiłam na początku więcej tych brzuszków (+ brzuszki skrętne), ale po miesiącu wyraźnie spadła tkanka tluszczowa (bo u mnie było dużo tłuszczu) i wyczuwałam mięśnie. Tyle, że na początku bolał mnie cały brzuch, bo mięśnie nie były przyzwyczajone do ćwiczeń (a raczej ich nie było), ale to przeszło szybko.:(
Obserwuj mięśnie brzucha w trakcie ćwiczeń, jeśli nie napinają się to coś z Twoimi ćwiczeniami jest nie tak. A jeśli jesteś szczupła to tym bardziej powinnaś widzieć pracujące mięśnie.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #5913 przez papilotek
Napinają mi się mięśnie, wiesz, sprawdzałam już. Też mnie brzuch bolał, może jeszcze za mało robię? Dzięki wielkie w każdym razie :)

• kasia
  • Gość
  • Gość
11 lata 4 miesiąc temu #7218 przez kasia
Replied by kasia on topic O:jak szybko schudnąć po ciąży?
witajcie.4miesiace temu urodziłam dziecko przed ciaza wazylam 50kg a teraz 65kg.nie moge schudnac.to jest straszne kiedy widze sie w lusterku albo kiedy patrze na wage to placze.prosze pomozcie mi. piersia juz nie karmie...
pozdrawiam

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7223 przez grubaska
Kasiu, cierpliwości. Ja cię rozumiem, bo tez wydawało mi się, że jak urodzę to zaraz wrócę do figury sprzed ciąży. Niestety to trochę trwa. Musisz uzbroić się w cierpliwość i małymi kroczkami dojdziesz do pierwotnej wagi. Zwróć uwagę na dietę, ale nie głodź się, odstaw podjadanie między posiłkami, dużo warzyw i owoców, chudy nabiał, chude mięso. No i koniecznie ćwicz, to najszybciej pomoże w odzyskaniu właściwych proporcji sylwetki. Tylko nie decyduj się na jakieś "cudowne" tabletki czy restrykcyjne diety. Tylko odpowiednia, zrównowazona dieta i gimnastyka. Wiem co piszę, bo ja przez to przeszłam i dodatkowo miałam chyba depresję, więc wszystko wydawało mi się bez sensu. Polecam ci zwłaszcza regularną gimnastykę, bo ona mobilizuje i do właściwej diety, przynajmniej tak było w moim przypadku. Powodzenia i nie załamuj się!:cheer:

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena