× Diety

jak szybko schudnąć po ciąży?

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #4961 przez grubaska
Replied by grubaska on topic O:jak szybko schudnąć po ciąży?
Jeśli masz motywację i zapał to na pewno Ci się uda. Ja byłam w gorszej sytuacji, bo chyba miałam trochę depresji a w każdym bądź razie byłam załamana i niezdolna do niczego. A teraz nie tylko odzyskałam dawną wagę ale nawet zauwazyłam, że letnie szorty sprzed ciąży sa nawet trochę luźniejsze.:)
Trzymaj aerobik ale ćwicz dodatkowo te półbrzuszki do przodu i na boki. Ja już nie musiałabym ćwiczyć, ale nadal ćwiczę chociaż już nie tak intensywnie i nie same brzuszki. No i nabrałam nawyków, nad którymi muszę teraz popracować, bo np. w pracy, gdy spadnie mi długopis na podłogę to zamiast kucnąć jak dama, energicznie schylam się i łapię ten długopis przy wyprostowanych nogach :woohoo: , nie wygląda to zbyt elegancko, więc musze sie kontrolować. Ale mam inne dobre nawyki jak np. sięganie po teczkę leżącą na regale za moimi plecami, przez obrót górnej części ciała a nie obrót krzesła. I takich ćwiczeń wykonuję w pracy mnóstwo, bo teczkę po wykorzystaniu odkładam na półkę a potem znowu po nią siegam, wszystko po to by mieć dodatkowe ćwiczenie.:woohoo:
Co do diety, to ja nie stosuję specjalnej, jem to samo co przed ciążą, ale z grubsza odżywiam się zdrowo, przede wszystkim dużo warzyw i owoców, mało tłuszczy zwierzęcych i słodyczy, chociaż nie odmawiam sobie lodów albo kawałka szarlotki czy gorzkiej czekolady. Nie jem w ogóle kremowych ciast i tortów, batonów ani mlecznej czekolady. No i chipsów też nie tykam. Ale tak odżywiałam się też przed ciążą. W ciąży dorobiłam się brzucha przede wszystkim dlatego, że przez wiele miesięcy mięśnie brzucha w ogóle nie pracowały. Ot, co. I po ciąży trzeba było te mięśnie poruszyć. Polecam Ci więc gorąco trening tych mięśni. Na pewno się uda. Trzymam za Ciebie kciuki! Powodzenia.:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• pati
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #4964 przez pati
Replied by pati on topic O:jak szybko schudnąć po ciąży?
Hej!

Dzięki za słowa zachęty. A napisz mi jeszczeile zajął ci powrót do sylwetki, ile schudłaś itd.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #4970 przez grubaska
Wiesz, nigdy nie przywiązywałam wagi do wagi, specjalnie nie ważę się i nawet nie mam wagi w domu.B) W czasie ciąży przybyło mi jakieś 20 kg, które głównie odłozyły się na brzuchu. Trudno mi powiedzieć ile chudłam np. przez miesiąc. Pierwsze pół roku raczej było stracone, bo ćwiczyłam chaotycznie, a na początku w ogóle. Dopiero potem za radą Zuzanny, przyłozyłam się do systematycznych ćwiczeń mięśni brzucha i to dało efekty takie, że teraz ważę nawet mniej niż przed ciążą. Zuzanna pisze, że ćwiczenia można rozpocząć już tydzień po porodzie i myślę, że w takim wypadku można odzyskać sylwetkę sprzed ciąży w przeciągu 3-6 miesięcy, w zależności od tego ile się przytyło. A najważniejsze, że jest to zdrowe chudnięcie i nie szkodzi ani nam ani maluchowi. Naprawdę polecam.:)

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #5587 przez papilotek
Replied by papilotek on topic O:jak szybko schudnąć po ciąży?
A jak mam trzymać ręce przy tych brzuszkach? splecione za głową? I podnoszę tylko część piersiową kręgosłupa? szybko wykonujecie to ćwiczenie? mnie dość szybko idzie :) mam jeszcze pytanie o skręt nóg, skręcacie tylko nogi, tak? dziękuję i pozdrawiam!

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #5598 przez grubaska
Dokładnie tak jak przypuszczasz. Nogi możesz skręcać (będzie lepsza talia) ale ja robię tylko brzuszki do przodu i skosem a nogi pozostają nieruchome. I to nie są, przynajmniej w moim przypadku, takie pełne brzuszki, tylko podnosisz się na tyle, żebys poczuła napięcie mięśni brzucha. I dlatego idzie to szybko i 1000 takich brzuszków dziennie to pestka. Ale efekty naprawdę daje. Ja właściwie już odzyskałam moje parametry sprzed ciąży a nawet są lepsze i mogłabym sobie darować tą gimnastykę ale ćwiczę nadal, tyle że już nie tyle. No ale generalnie mam ochotę się ruszać i bez gimnastyki czułabym się już zgnuśniała.

• papilotek
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #5894 przez papilotek
Ćwiczę już 4 tygodnie (robię 400 brzuszków) i nie widzę poprawy :( to normalne? Zaczynam się powolutku zniechęcać :( wsparcia!

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #5895 przez papilotek
Ćwiczę już 4 tygodnie (robię 400 brzuszków) i nie widzę poprawy to normalne? Zaczynam się powolutku zniechęcać wsparcia!

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena