× Diety

Oczyszczanie wątroby

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #24275 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Oczyszczanie wątroby
Dominiko, trzeba cos o tym pomyslec, Twoje rady sa ZAWSZE SUPER !

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #25137 przez africana
Replied by africana on topic Oczyszczanie wątroby
Dziewczyny sorry, że mnie tak wywiało, ale sprawy osobiste związane z przeprowadzką zrobiły swoje ;)
Mogę Wam opowiedzieć czego dowiedziałam się z fachowego źródła, czyli prosto od osoby która się hydrokolonoterapią zajmuje.
Po pierwsze to nie to samo co lewatywa. W lewatywie pozbawiamy się treści jelitowej tylko z końcowego odcinka jelita grubego. Hydrokolonoterapia pozwala natomiast przepłukać całe jelito grube(przy czym to nie jest tak, że wykonuje się jeden zabieg-zazwyczaj jest to seria 3-5 zabiegów).
Ktoś tu mówił o ciśnieniu wody i o tym że może być to niebezpiecznie? Aparatura ma specjalne zabezpieczenia, więc to akurat groźne nie jest.
No i jeszcze pozostają kwestie komfortu pacjenta. Wszyscy wiemy jak robią lewatywę-zazwyczaj odbywa się to w dość niemiłych szpitalnych warunkach(a przynajmniej ja miałam niestety takie doświadczenia przed operacją ginekologiczną). Przy hydrokolonoterapii dostaje się specjalny fartuch, tylko z otworem z tyłu, więc człowiek jest cały zakryty.
Jakbyście mieli jeszcze jakieś pytania, to w miarę możliwości Wam odpiszę ;)
Ps. Tadeusz..może nie tyle za dużo mięsa i wędlin, co zazwyczaj są one wątpliwej jakości. W sklepach różnie się z tym postępuje(ba, znane praktyki ponownego mycia mięsa/wędlin aby wyglądały na świeże). Rzadko kto ma możliwość zjedzenia typowo swojskich a przy tym naturalnych wyrobów.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #25186 przez dominika
Replied by dominika on topic Oczyszczanie wątroby
Co do lewatywy w szpitalu czytałam o perypetiach zdrowotnych kobiety, której w szpitalu przy okazji wykonywania lewatywy przebito jelito. I co gorsze nie rozpoznano tego i konsekwencje były tragiczne.
A wracając do hydrokolonoterapii, nie ma takiego samego ryzyka? Piszesz że odbywa sie to podczas 3-5 zabiegów. W jakim czasie? jeden zabieg po drugim? Ile to w sumie trwa?

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #25253 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Oczyszczanie wątroby

Ktoś tu mówił o ciśnieniu wody i o tym że może być to niebezpiecznie? Aparatura ma specjalne zabezpieczenia, więc to akurat groźne nie jest.

Ja tam nie zawsze dowierzam aparatom, czytałam o poparzonych kobietach przy radioterapii, bo aparatura zawiodła i dostały za duże dawki promieniowania. Dlaczego hydrokolonoterapia miałaby być pewniejsza. ;)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #25274 przez telinka
Replied by telinka on topic Oczyszczanie wątroby
A czyszczenie jelit pomaga w oczyszeniu wątroby? Co do hydrokolonoterapii to czytałam wypowiedź jakiegoś mądrego specjalisty, że to nie najlepszy pomysł, bo czyści się jelita z wszystkiego, także z potrzebnych bakterii. :unsure:

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #26100 przez stobejczyk
Replied by stobejczyk on topic Oczyszczanie wątroby
Dziewczyny co Wy piszecie? Byłam niedawno na kolonoskopii. To jest badanie polegające na oglądaniu jelita grubego od środka. Dość powszechne badanie. Przed badaniem 3 dni lekka dieta a dzień przed miałam do wypicia 4 litry wody z preparatem Forteans. Piłam co 15 min szklankę. Wyczyściło mnie bez reszty. Podczas niezbyt przyjemnego badania obejrzałam na monitorze wnętrze całej mojej dwunastnicy. Była czyściutka jak łza. Zapytałam lekarza jak to jest z tym czyszczeniem kamieni kałowych. Powiedział mi: sama pani widzi, że wszystko jest czyste. To jest tylko czyszczenie kieszeni.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #26103 przez dominika
Replied by dominika on topic Oczyszczanie wątroby
I jak znosiłaś ten Fortrans? Podobno są przy piciu go straszne odruchy wymiotne a 4l to 20 szklanek! :ohmy:

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena