× Diety

DIETA SOUTH BEACH (PLAŻ POLUDNIOWYCH)

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1441 przez viola88viola
DIETA SOUTH BEACH (PLAŻ POLUDNIOWYCH) was created by viola88viola
Diete South Beach wymyślił amerykanski kardiolog - dr Arthur Agatston. Jest to sposób odżywiania na całe życie, a nie rygorystyczna dieta. Głównym założeniem jest ograniczenie jedzenia wysoko przetworzonych weglowodanów (np. białego pieczywa, makaronu) oraz tłuszczów nasyconych. Wskazane są natomiast białka, weglowodany złozone i tłuszcze nienasycone (oliwa z oliwek).

Jedną z głównych zalet tej diety jest bezpieczenstwo stosowania i dobroczynny wpływ na zdrowie - zwłaszcza serce. Sposób odżywiania jaki proponuje dr Agatston nie nudzi, a jedzenie sprawia prawdziwą przyjemnośa. Odchudzanie nie bedzie już meczarnią!

Dieta podzielona jest na trzy etapy:

pierwszy etap
trwa dwa tygodnie i jest najtrudniejszy, w tym czasie organizm odzwyczaja sie od złych nawyków (zapomina o słodyczach) i uczy nowych, zdrowych smaków. W tym czasie można schudnąć nawet 6 kg!;
drugi etap
trwa już dłużej, ale od Was zależy jak długo. Waga wciąć spada, ale wolniej;
trzeci etap
jest najprzyjemniejszy. Jesteście szczuplejsi, zdrowsi i wiecie jak sie odżywiać zdrowo.

Przykładowy jadłospis:

Etap I

Produkty zabronione: pieczywo, ryż, ziemniaki, makarony, tłuste sery, masło, tłuste mleko, jogurty, słodycze, alkohol, owoce i soki owocowe.

Śniadanie: sok pomidorowy, omlet z pieczarkami, herbatka ziołowa lub kawa z odtłuszczonym mlekiem.
Przekąska: kawałek białego chudego sera.
Obiad: sałatka z szynki, chudego sera doprawiona oliwą z oliwek i octem winnym.
Kolacja: pierś kurczaka z grilla, gotowane brokuły, seler, sałata.

Etap II

Produkty zabronione: ziemniaki, chleb, buraki, marchewka, kukurydza, słodycze.

Śniadanie: jogurt z truskawkami i otrebami, herbatka ziołowa lub kawa z odtłuszczonym mlekiem
Przekąska: jajko na twardo.
Obiad: pieczony pstrąg, mieszanka gotowanych warzyw, pół główki sałaty z oliwą i octem winnym.

Deser: mała miseczka truskawek.
Kolacja: filet z indyka, kasza kuskus, sałata z pomidorów.

Etap III

Jeśli uzyskaliście wymarzoną wage możecie jeśa, co chcecie - ale pamietajcie, żeby nie przesadzać ze „złymi” weglowodanami.
Jeśli waga pójdzie w gore należy wrócia na tydzien do pierwszego etapu (musi trwać dwa tygodnie) a potem znowu do trzeciego.

naprawde ta dieta jest dobra!!!

Violka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1443 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:DIETA SOUTH BEACH (PLAŻ POLUDNIOWYCH)
Niezła, nawet pasowałaby mi, chociaż za dużo białka jak na mnie. Teraz przestawiam się na śródziemnomorską a ta jest do niej zbliżona.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1450 przez zielona
Replied by zielona on topic O:DIETA SOUTH BEACH (PLAŻ POLUDNIOWYCH)
tak, niezła ta dieta, zwłaszcza na południowej plaży ...

zielona jestem...

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1461 przez sabina
Replied by sabina on topic O:DIETA SOUTH BEACH (PLAŻ POLUDNIOWYCH)
Też mi pasuje, ale trudno byłoby mi się odzwyczaić w pierwszym okresie od owoców i jogurtów. Czy razowiec też na cenzurowanym w tym okresie?

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1463 przez viola88viola
Replied by viola88viola on topic O:DIETA SOUTH BEACH (PLAŻ POLUDNIOWYCH)
słuchajcie ale jesli naprawde czegos sie bardzo chce to mozna wszytsko pozdrawiam

Violka

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1581 przez jagna
Replied by jagna on topic O:DIETA SOUTH BEACH (PLAŻ POLUDNIOWYCH)
pewnie, że można, zwłaszcza przeprowadzanie takiej diety na jakieś piekne południowej plaży, chciałabym tak i nawet nie wymagałoby to ode mnie dużego poświęcenia:woohoo:

Jagna

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1603 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:DIETA SOUTH BEACH (PLAŻ POLUDNIOWYCH)
można stosować wszystkie diety pod warunkiem że domownicy też maja na to ochotę. Ja osobiście musiałabym gotować w trzech garnkach dla siebie, dla męża i dzieci, i jeszcze dla starszych teściów.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena