× Diety

To cudowne wino

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5017 przez jagna
Replied by jagna on topic O:To cudowne wino
celine napisał:

No właśnie, ten resweratrol i polifenole są w winogronach a nie w samym alkoholu. A przecież czysty alkohol nie ma właściwości leczniczych, więc może lepiej jeść winogrona? :S

Niekoniecznie, bo prawdopodobnie po to, żeby przyswoić odpowiednią ilość tych przeciwutleniaczy musiałabyś zjeść bardzo dużo winogron. Tak to jest, że inne składniki odżywcze ekstrahowane są przez alkohol, inne przez wodę, więc chyba lepszy jest umiar i wszystkiego po trochu, w tym trochę wina, byle nie za dużo. No i jeśli ktoś ma skłonność do łatwego uzależniania się, to lepiej nie pić wina w ogóle.

Jagna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5048 przez dominika
Replied by dominika on topic O:To cudowne wino
celine napisał:

No właśnie, ten resweratrol i polifenole są w winogronach a nie w samym alkoholu. A przecież czysty alkohol nie ma właściwości leczniczych, więc może lepiej jeść winogrona? :S

Z tymi polifenolami to bardziej skomplikowana sprawa, one ulegają jakiejś reakcji w czasie fermentacji i w efekcie w winie jest ich znacznie więcej niż w takiej samej ilości soku z winogron. Faktem jest, że sam sok z winogron nie ma aż takich właściwości zdrowotnych jak czerwone wino.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5078 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:To cudowne wino
dominika napisał:

....Faktem jest, że sam sok z winogron nie ma aż takich właściwości zdrowotnych jak czerwone wino.

No i sok tuczy, bo bardzo słodki.:(

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5111 przez magda
Replied by magda on topic O:To cudowne wino
No to bez wyrzutów sumienia zaopatrzyłam się dzisiaj w kilka butelek czerwonego wina. ;)

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #5316 przez margot
Replied by margot on topic O:To cudowne wino
Wino, zdrowe czy nie, ma dla mnie jedną wielką zaletę: stawia na nogi przy zmęczeniu. Ja na codzień nie pijam wina, ale gdy jestem bardzo zmęczona wtedy sięgam po lampkę albo i dwie i od razu czuję się lepiej.:)

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #5328 przez dominika
Replied by dominika on topic O:To cudowne wino
Fakt, mnie też wino stawia na nogi w takich sytuacjach.:) Trzeba tylko pilnować się, bo jeśli często sięgamy po alkohol, by zrelaksować się czy rozwiązać problem,to łatwo uzależnić się.:(

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #5354 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:To cudowne wino
Wróciłam dziś do domu bardzo, ale to bardzo zmęczona ... posłuchałam Waszych rad i wypiłam lampkę wina i ... teraz jestem dodatkowo strasznie śpiąca.:angry: Czy to ma być to stawianie na nogi?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena