× Diety

nie mogę schudnąć

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26258 przez renia77
Replied by renia77 on topic nie mogę schudnąć
Pewnie masz rację Soniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26285 przez Teresa Stachurska
Replied by Teresa Stachurska on topic nie mogę schudnąć

Sonia napisał: Renia, ważny jest bilans energetyczny i w lecie jest na minusie mimo lodów a w zimie na plusie. ;)

Hm, jednak nie :) , jako że nie ma możliwości by przytyć od zjedzonego tłuszczu - fizjologia nie pozwala. Nadmiar tłuszczu organizm wydala na bieżąco tam gdzie król piechotą chodzi. A nadmiar węglowodanów itp ( - www.stachurska.eu/?p=10999 ) odkłada pod skórą w formie tkanki tłuszczowej.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26289 przez anka
Replied by anka on topic nie mogę schudnąć

Teresa Stachurska napisał:
... nie ma możliwości by przytyć od zjedzonego tłuszczu - fizjologia nie pozwala. Nadmiar tłuszczu organizm wydala na bieżąco tam gdzie król piechotą chodzi. A nadmiar węglowodanów itp odkłada pod skórą w formie tkanki tłuszczowej.

W moim przypadku to nie działa, w mojej diecie jest mnóstwo węglowodanów a trudno posądzic mnie o nadwagę. ;)

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26291 przez Teresa Stachurska
Replied by Teresa Stachurska on topic nie mogę schudnąć
Rzecz w proporcjach między głównymi składnikami odżywczymi, czyli białkami, węglowodanami i tłuszczami - www.stachurska.eu/?p=9928 .

Nie od razu tyłam przy tzw diecie mieszanej ( dużo węglowodanów i sporo tłuszczów). Szlaki metaboliczne rozregulowały mi leki i potem już poooszło. Schudłam dzięki diecie wysokotłuszczowej, na której jada się mało bo treściwie - dzięki czemu nie ma uczucia głodu i nie popada się w efekt jo-jo - i organizm nie ma czego odkładać na "zapas", czyli tkanki tłuszczowej.

Dieta wysokotłuszczowa dodatkowo dostarcza organizmowi więcej ATP - www.stachurska.eu/?p=3383 . Wytwara je osobista wątroba, jeśli nie musi przetwarzać węglowodanów na tłuszcz.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26294 przez jolka
Replied by jolka on topic nie mogę schudnąć
A powiedz mi Tereso, czy ty z natury lubiłaś tłuszcze? Tzn czy lubiłaś zjeść tłusto zanim przeszłaś na tę dietę? Bo ja np. nie toleruję tłuszczu, mdli mnie od niego tak samo jak od samego zapachu wieprzowiny mdli mnie. A w lecie, gdy jest mnóstwo świeżych warzyw i owoców nie wyobrażam sobie wręcz tłustej diety. Może jest tak, że jedni mają predyspozycje do jakiejś diety, a inni do innej, nie sądzisz?

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #26861 przez MamaZu
Replied by MamaZu on topic nie mogę schudnąć
Dziewczyny a po jakim czasie od porodu udało Wam się zrzucić kilogramy? Może jest tu jakaś dziewczyna , która tak walczy jak ja :)

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #26866 przez tysia
Replied by tysia on topic nie mogę schudnąć
mam podobny problem, nie mogę schudnąć 5 kilogramów ;/

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena