× Diety

nie mogę schudnąć

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #13125 przez Teresa Stachurska
Replied by Teresa Stachurska on topic O:nie mogę schudnąć
Polecam - http://www.stachurska.eu/?p=2712

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #13161 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:nie mogę schudnąć
Rzeczywiście jest kilka witamin, które potrzebują tłuszczu do przyswojenia, ale nie musi to być tłuszcz nasycony. Wg mnie oliwa z oliwek komponuje się z warzywami lepiej niż masło, smalec czy śmietana. Co do osteoporozy jako skutku diety ze zbyt małą ilościa białek też nie zgodzę się. Moja koleżanka żywiąca się praktycznie mięsem i tłuszczami nasyconymi już w wieku 40 lat miała kości jak sito i łamała się przy byle potknięciu! A to dlatego, że nie ruszała się, nie wychodziła na słońce (wit. D potrzebna do przyswajania wapnia) i piła ogromne ilości kawy (wypłukuje wapń). A na dodatek nie tolerowała mleka (poza śmietaną ;) Wapń i inne minerały są niezbędne dla mocnych kości. Osteoporozy na stare lata oczywiście nie wyleczą, ale mogą zatrzymać jej rozwój.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #13163 przez Teresa Stachurska
Replied by Teresa Stachurska on topic O:nie mogę schudnąć
Nie mam zwyczaju wypowiadać się w kwestiach, o których mogę wiedzieć za mało. Moja koleżanka wyszła z osteoporozy, choć się o swoich sitach dowiedziała po złamaniu stawu biodrowego. Wyszła jedząc galarety, salcesony, wątróbki, w towarzystwie tłuszczu zwierzęcego. Wcześniej odżywiała się odwrotnie: sałatki, oliwa, gruboziarniste zboża,ryba.

Oczywiście jeść należy nie po pół kilograma na raz tej galarety, czy salcesonu, a 5 - 10 dag najwyżej i nie codziennie, bo nadmiar to też nic dobrego, przeciwnie. Można zjeść kanapkę z plastra 0,5 cm grubości żółtego sera (wapno) i takiegoż plastra salcesonu (robię już sama - http://www.stachurska.eu/?p=3022 ) do sałatki z zieleniny ze śmietaną.

Więcej
10 lata 2 dni temu - 10 lata 2 dni temu #13238 przez majka80
Replied by majka80 on topic dieta optymalna
Czytam Waszą zaciekłą dyskusję o diecie Kwaśniewskiego i zastanawiam się dlaczego ma tylu zagorzałych zwolenników i przeciwników. Wg chińskiej medycyny choroby biorą się z zaburzonej równowagi energii Yang i Yin przepływającej przez organizm. I do usunięcia choroby często wystarcza samo zrównoważenie tej energii. A rodzaj energii zależy i od stylu życia i od pożywienia. I tak osoba cierpiąca na niedostatek energii Yang powinna jeść więcej mięsa,jaj, tłuszczu itp, a jesli ma jej nadmiar to wprost przeciwnie. I może dlatego jednemu dieta optymalna służy i pomaga pozbyć się dolegliwości, których nie mogła usunąć medycyna konwencjonalna, a innemu nie tylko nie posłuzy ale wręcz zaszkodzi. :S

Więcej
10 lata 2 dni temu #13242 przez Teresa Stachurska
Replied by Teresa Stachurska on topic O:dieta optymalna
Otyłość się dzieli na: otyłość ubogich i otyłość bogatych. Jedni cierpią z powodu niedoboru białka, drudzy z powodu nadmiaru niemalże wszystkiego, czyli białka i węglowodanów.

Dyskusja zaciekła nie jest chyba, bo w którym miejscu? Mówię tylko, że skoro drzwi się w tę stronę nie otwierają to nie ma po co ich w tę stronę nadal pchać gdyż lepiej sprawdzić w stronę przeciwną. Zwolennicy diety Kwaśniewskiego się biorą ze stałości napraw jakich doświadczyli w swojej kondycji dzieki tej diecie, a czego nie udało się doświadczyć poprzednio. Doświadczenia życiowego nie da się łatwo zastąpić :)

Więcej
10 lata 3 godzin temu #13273 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:dieta optymalna
majka80 napisał:

Czytam Waszą zaciekłą dyskusję o diecie Kwaśniewskiego i zastanawiam się dlaczego ma tylu zagorzałych zwolenników i przeciwników. Wg chińskiej medycyny choroby biorą się z zaburzonej równowagi energii Yang i Yin przepływającej przez organizm. I do usunięcia choroby często wystarcza samo zrównoważenie tej energii. A rodzaj energii zależy i od stylu życia i od pożywienia. I tak osoba cierpiąca na niedostatek energii Yang powinna jeść więcej mięsa,jaj, tłuszczu itp, a jesli ma jej nadmiar to wprost przeciwnie. I może dlatego jednemu dieta optymalna służy i pomaga pozbyć się dolegliwości, których nie mogła usunąć medycyna konwencjonalna, a innemu nie tylko nie posłuzy ale wręcz zaszkodzi. :S

Majka, może to jest rzeczywiście wyjaśnienie, dlaczego jakaś dieta jednym wybitnie służy, a innym służy inna. Wystarczy wejść na jakiekolwiek forum dot. np. diety wegetariańskiej i Kwaśniewskiego. Diety przeciwstawne, a ich zwolennicy dadzą się zabić za swoją dietę. ;) I nie wychwalają jej dlatego, że ktoś im kazał tak pisać, tylko są do niej naprawdę przekonani. Coś pewnie jest w tej chińskiej teorii.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #13285 przez majka80
Replied by majka80 on topic O:dieta optymalna
kamilka napisał:

Coś pewnie jest w tej chińskiej teorii.

Na pewno, im bardziej wgłębiam się w ten temat, tym bardziej jestem pod wrażeniem tradycyjnej chińskiej medycyny. ;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena