× Diety

DIETA WARZYWNA

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #12704 przez agnicha
Replied by agnicha on topic O:DIETA WARZYWNA
Pozdrawiam kroliczki. :) A marchewki nie chrupiecie? Ja poza zielenina nosze do pracy surowe marchewki i chrupie jak mam ochote na cos slodkiego. Polecam rowniez gotowana marchewke, ma tyle samo karotenu co surowa! Te gotowana jem oczywiscie juz w domu do obiadu a nie w pracy. Gotuje w calosci na parze razem z ziemniaczkami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #12728 przez halina
Replied by halina on topic O:DIETA WARZYWNA
Jakoś nie wpadłyśmy na marchewki. Ale jak będą młode z gruntu ale nasze polskie to może wprowadzę modę i na marchewki. :laugh: Kiedyś jak chodziłam jeszcze do szkoły to nosiłam do szkoły nie tylko jabłka ale i marchewkę, więc dlaczego teraz nie miałabym tego robić.

• Monika
  • Gość
  • Gość
10 lata 1 miesiąc temu #12739 przez Monika
Replied by Monika on topic O:DIETA WARZYWNA
Są specjalne pojemniki na lunch z przegródką właśnie na takie warzywka. Polecam dla dzieci do szkoły, jeśli śniadanie będzie ładnie zapakowane to chętniej będą jeść.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #12746 przez Devilaa
Replied by Devilaa on topic O:DIETA WARZYWNA
agnicha napisał:

Pozdrawiam kroliczki. :) A marchewki nie chrupiecie? Ja poza zielenina nosze do pracy surowe marchewki i chrupie jak mam ochote na cos slodkiego. Polecam rowniez gotowana marchewke, ma tyle samo karotenu co surowa! Te gotowana jem oczywiscie juz w domu do obiadu a nie w pracy. Gotuje w calosci na parze razem z ziemniaczkami.

Marchewka jest pyszna, ale słyszałam, że gotowana bardzo podnosi poziom cukru we krwi, a powiedział mi to mój znajomy, kóry od wielu lat cierpi na cukrzycę, wiesz może coś na ten temat,bo coś mi się wierzyć nie chcę? Warzywka to moim zdaniem podstawa każdej sensownej diety, choć muszę wam powiedzieć, że skłaniałabym się w kierunku diety bardziej zbilansowanej np. 36s, w której wszystkiego jest po trochu, a od czasu do czasu można nawet coś słodkiego przegryźć.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #12753 przez agnicha
Replied by agnicha on topic O:DIETA WARZYWNA
Gotowana marchewka ma rzeczywiscie wiekszy indeks gligemiczny, podobnie zreszta jak buraczki. Ale ladunek glikemiczny juz nie taki wysoki, a wartosci odzywcze jednak bardzo duze, wiec - moim zdaniem - warto jesc nawet gotowana.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #12759 przez katarina87
Replied by katarina87 on topic O:DIETA WARZYWNA
marchewka faktycznie jest, ja mogę ją pod każdą postacią zajadać
a macie jakieś fajne przepisy na ogórki? czy standardowo jecie je w sałatce wiosennej bądź z jako mizerię? Ja ostatnio spotkałam się z twarożkiem z ogórkami - trzeba przyznać, że to dość ciekawa kompozycja. Ma bardzo oryginalny smak:)

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #12760 przez Nadia32
Replied by Nadia32 on topic O:DIETA WARZYWNA
Witam,
Wydaje mi się, a wręcz jestem przekonana, że warzywa to nie tylko podstawowy składnik diety. Bez względu na to jak i co jemy, nasz rganizm potrzebuje codziennej dawki warzyw w kazdej postaci. Wiadomo, że najlepsze są surowe, ale jak nie ma pod ręką, to wszystko jest dobre: mrożone, suszone, marynowane. Dobrze też coś urozmaicić, na przykład zjeść z twarogiem, co też nie zajmuje czasu, bo sa dobre gotowe w sklepach z różnymi warzywami i ziołami.
Osobiście preferuję gotowane na parze :-)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena