× Diety

DIETA WARZYWNA

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #12640 przez atuiza
DIETA WARZYWNA was created by atuiza
Wiadomo że warzywa są zdrowe. I w każdej diecie jest ich mnóstwo. Ale czy któraś z was wie jak łączyć warzywa żeby oprócz działania odchudzającego były dla nas najzdrowsze?? Bo mówi się żeby nie łączyć pomidora z ogórkiem. Tracą wtedy swoje właściwości... Czy są jeszcze jakieś reguły których trzeba przestrzegać?? A może macie jakieś propozycje na dania w diecie warzywnej?? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #12642 przez kasienka30
Replied by kasienka30 on topic O:DIETA WARZYWNA
Nie słyszałam o zasadzie nie łączenia pomidora z ogórkiem. Ja często jem je włąsnie w takim połączeniu (kanapki czy sałatki). Bardzo lubię warzywa na patelnię, ale w takiej formie tez chyba tracą swoje właściwości?

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #12653 przez karolina
Replied by karolina on topic O:DIETA WARZYWNA
Warzywa z patelni na pewno tracą dużo ze swoich właściwości odżywczych. Najlepiej jeść na surowo albo gotowane na parze. Ja często gotuję na parze warzywa w różnej kombinacji, co akurat mam i jak mi zostanie to następnego dnia zapiekam pod beszamelem albo po prostu z tartym żółtym serem i ketchupem. A kombinacja ogórka z pomidorem rzeczywiście nie jest najzdrowsza. A właściwie to ogórka z wszystkimi warzywami mającymi dużo wit. C, bo ogórek niszczy tę witaminę. Gdzieś czytałam wprawdzie, że jak wymiesza się ogórek z pomidorem w ostatniej chwili to nie zdąży unicestwić wit. C, ale nie jestem pewna czy tak rzeczywiście jest i unikam takiej kombinacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #12658 przez katarina87
Replied by katarina87 on topic O:DIETA WARZYWNA
A co sądzicie o warzywach z nabiałem? Moim zdaniem jest to niezłe połączenie. Na przykład twarożek ze szczypiorkiem, albo rzodkiewką. Super smakuje, a na dodatek jest zdrowy. Do tego, jeszcze można gotowce kupić, jak się nie ma czasu robić. A też dobrze smakują. Znacie jeszcze jakieś inne podobne, ciekawe połączenia?

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #12666 przez amanda
Replied by amanda on topic O:DIETA WARZYWNA
Warzywa z nabiałem jak najbardziej. I we wszelkich kombinacjach, nie tylko z twarożkiem ale i z żółtym serem, bardzo dobre z serem pleśniowym. No i oczywiście z jajkiem. Ja już od maja jadam na lunch sałatę z inną zieleniną, rzodkiewkami, pomidorami, masa szczypioru i najczęściej z pokrojonym gotowanym jajkiem albo serem pleśniowym. :)

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #12668 przez atuiza
Replied by atuiza on topic O:DIETA WARZYWNA
Uwielbiam sałatki np. królewska z przeróżnymi pysznymi warzywkami... sałata, pomidory, papryka, czerwona cebula, oliwki, rzodkiewka.. sos vinegrette i kurczaczek :) Pychota...Spróbujcie :D:D Jak ktoś chce to może dodać ser też :) najlepiej smakuje do tego FETA :) a serki też super sprawa.. na śniadanko albo kolację :)

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #12687 przez halina
Replied by halina on topic O:DIETA WARZYWNA
Też uwielbiam taką i mogłabym jeść codziennie. Najczęściej dodaję właśnie ser feta albo łososia. I takie coś biorę do pracy na lunch, warzywka myte w pojemniczku, ser lub ryba osobno a vinegraitte nie musze nosić, bo mam w pracy. Koleżanki pozazdrościły mi i teraz wszystkie jadamy takie sałatki a szef nazywa nas królikami. :laugh:

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena