× Diety

suplementy

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #15779 przez halina
Replied by halina on topic O:suplementy
też tak uważam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #15911 przez felicja
Replied by felicja on topic O:suplementy
No to kupiłam mężowi pod choinkę zestaw drogich suplementów, bo źle się odżywia i krokomierz, żeby zmobilizować go do chodzenia. I ... klapa, stwierdził, ze to nie dla niego. Teraz chyba sama będę musiała połknąć tę żabę. ;)

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #15979 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:suplementy
To zacznij sama używać krokomierza i chwalić jak działa, a to pulsometr, a to spalanie kalorii itd i jak się zaciekawi to łaskawie dasz mu spróbować. :laugh:

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #16144 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:suplementy
Właśnie czytałam alarmujący artykuł na temat szkodliwości zażywania suplementów przez zdrowe osoby. Dotyczy to zwłaszcza betakarotenu, witaminy A i E. Z badań wynika, że ryzyko zgonu przy ich zażywaniu jest większe niż gdybyśmy w ogóle ich nie stosowali. ;)

• Elżbieta
  • Gość
  • Gość
8 lata 4 miesiąc temu #17883 przez Elżbieta
Replied by Elżbieta on topic O:suplementy
Przez parę lat byłam doradcą do spraw wagi i zdrowego żywienia. Jeździłam po świecie na szkolenia u lekarzy, profesorów i dietetyków, dr Louis Ignarro-laureat nagrody NOBLA w dziedzinie ochrony serca przed zawałem powiedział mi kiedyś, że w dzisiajszych czasach tak mało potrzebnych substancji przyswajamy z pożywienia, że on się dziwi, że ludzie jeszcze żyją. Stąd mają się właśnie pojawiać choroby cywilizacyjne. Nie zażywamy suplementów i nie odżywiamy komórek naszego organizmu.

• Elżbieta
  • Gość
  • Gość
8 lata 4 miesiąc temu #17884 przez Elżbieta
Jasne, że w nadmiarze i jeśli to jest wyhodowane w laboratorium to może więcej przynieść szkody niż pożytku. To tak jak z witaminą C. ta naturalna ma wzór prawoskrętny a laboratoryjna lewoskrętny, czy na odwrót, w każdym bądź razie lepiej ekstraktowaną kupić za znacznie więcej niż taką zwykłą polfy czy innego koncernu.

• Elżbieta
  • Gość
  • Gość
8 lata 4 miesiąc temu #17885 przez Elżbieta
Ja zażywam magnez, wapno, błonnik, Flexagen-dwa rodzaje kolagenu wzmacniający kości, stawy i ścięgna oraz wszystko co jest zbudowane z kolagenu. Dodatkowo zawiera witaminy i minerały w przyswajalnej formie, która ułatwia wchłanianie kolagenu i pobudza organizm do wytwarzania nowego. Jestem sportowcem dlatego potrzebuję dużej ilości kolagenu żeby nie ścierać chrzątki stawowej, poza tym mam reumatyzm a to nie ułatwia życia bo wszystkie niedobory magnezu lub potasu odczuwam bardzo boleśnie. Magnez jest potrzebny zwłaszcza przy piciu kawy i zielonej herbaty bo one wypłukują. Wapno biorę bo mam problemy z alergią a wolę to niż sterydy.
Taka sugestia: jeśli chodzi o suplementy i probiotyki/biotyki tylko te które bierze się raz dziennie-ułatwia życie i jest pewność że ma dzienną dawkę zapotrzebowania ;)

uff...ale się rozpisałam..przepraszam dziewczyny ale małe zboczenie pozawodowe :P :blush:

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena