× Ziołolecznictwo

zbieracie zioła?

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #8374 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:zbieracie zioła?
Faktycznie w takich warunkach szybko sie susza, ale na sloncu traca duzo na wartosci, a nawet staja sie bezuzyteczne.:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• kahitka
  • Gość
  • Gość
11 lata 4 miesiąc temu #8403 przez kahitka
Replied by kahitka on topic O:zbieracie zioła?
karolina napisał:

Ja od dawna zbieram i susze podobnie jak Rosemary. Zioła zielne źle suszą się w suszarce (przynajmniej mojej), bo za szybko suszy. Ale ja mam taką suszarkę do grzybów i owoców, więc może dlatego.

ja susze w takiej suszarce rowniez ziola. nie moge ustawiac temp bo to bardzo prymitywna suszarka i delikatne ziola (np melise) susze na najwyzszej tacce (tam temp najnizsza) a nizej owoce albo klacza/korzenie. ale widzialam juz lepsza suszarke z regulowana temp i chyba taka sobie sprawie w tym roku.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #8640 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zbieracie zioła?
No właśnie, bo to powinna być suszarka z regulowaną temp, żeby można było suszyć zioła. Njlepiej gdyby w opisie takiej suszarki pisało, że jest do ziół. Jak trafisz na odpowiednią to daj znać.

• melisa
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #8665 przez melisa
Replied by melisa on topic O:zbieracie zioła?
Ja mam suszarke z regulacja temp ale i tak niektorych ziol nie da sie w niej suszyc, bo ciemnieja.:( Ale to nie jest suszarka typowa do ziol, moze wiec dlatego.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8906 przez jaaga
Replied by jaaga on topic O:zbieracie zioła?
A kwiaty dziurawca jak suszycie? Nie mam suszarki ani nic w tym rodzaju.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8913 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:zbieracie zioła?
Jak chcesz same kwiatki to musisz oberwac je przed suszeniem i potem rozlozyc cienka warstwa np. na papierze. Ale same kwiatki potrzebne chyba tylko do oleju dziurawcowego, a tych nie suszy sie tylko od razu zalewa olejem. A jesli chcesz susz na napary to moze byc z listkami, bo tez maja wartosc lecznicza.;)

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #9123 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic O:zbieracie zioła?
Ja mam w ogrodzie melisę. Pierwszą partię już ususzyłam, teraz są świeże pędy ale na liśtkach na większości z nich sa małe otworki, ewidentnie z powodu szkodników, chociaż żadnego nie widzę. Czy taka melisa nadaje się do suszenia?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena