× Ziołolecznictwo

zbieracie zioła?

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8194 przez maja_78
zbieracie zioła? was created by maja_78
Przygotowujecie własne zioła? Jak je suszycie? Co roku obiecuję sobie, że będę zbierać zioła i suszyć, ale jakoś nic z tego nie wychodzi. W tym roku chcę to zmienić. Nie mam jednak suszarki. Da się ususzyć bez suszarki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8199 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:zbieracie zioła?
Da, ale miejsce powinno byc przewiewne, cieple ale nie naslonecznione. U mnie te warunki sa spelnione na strychu i tam susze ziola powiazane w peczki i powieszone na sznurku.:)

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8204 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zbieracie zioła?
Ja od dawna zbieram i susze podobnie jak Rosemary. Zioła zielne źle suszą się w suszarce (przynajmniej mojej), bo za szybko suszy. Ale ja mam taką suszarkę do grzybów i owoców, więc może dlatego.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8215 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:zbieracie zioła?
Można suszyć w piekarniku nastawionym np. na minimalną temperaturę i włączonym termoobiegiem i otwartych drzwiczkach. Ja tak robię, ale mam piekarnik elektryczny. Nie wiem czy można w gazowym, obawiam się, że nie, bo i tak niskiej temperatury (25-30 stopni) nie da się chyba ustawić a i gaz chyba szkodliwy.:S

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8226 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:zbieracie zioła?
Kuchena gazowa nie nadaje się do suszenia ziół. Ja mam specjalne kratki do suszenia (drewniany ramiak 50x50cm + bardzo drobna siatka), podwieszam je do belek stropowych na poddaszu i zioła suszą się bardzo szybko. :)

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8246 przez maja_78
Replied by maja_78 on topic O:zbieracie zioła?
A gdzie kupiłaś taką suszarkę?

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8258 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:zbieracie zioła?
Nie kupiłaś, a zrobiłaś.:laugh: Ramiak zamówiłam u stolarza, bo taka zdolna to nie jestem. Ale siatkę już sama przycięłam i przypomocowałam takim zszywaczem tapicerskim. Ale siatki oczywiście nie robiłam sama tylko kupiłam z metra w markecie budowlanym.:laugh:

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena