× Ziołolecznictwo

zioła na nadmierne miesiączki

• Urszula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 6 miesiąc temu #7709 przez Urszula
zioła na nadmierne miesiączki was created by Urszula
Witam,
Od lat borykam się z problemem przedłużających się i bardzo obfitych krwawień miesiączkowych. Ginekolog twierdzi, że to prawdopodobnie na tle hormonalnym. To, że po menopauzie mi przejdzie jest słabym pocieszeniem, bo daleko mi do tego. Może są jakieś zioła zmniejszające ten problem? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.:cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7713 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła na nadmierne miesiączki
Typowy na krwawienia maciczne jest tasznik. Robi się z niego macerat czyli łyżkę ziela zalać szklanką wody i odstawić na 2 godziny bez gotowania, co jakiś czas mieszając. Przecedzić i pić 2-3 razy dziennie po 1/3 lub 1/2 szklanki między posiłkami.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7716 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:zioła na nadmierne miesiączki
Tasznik tak, ale chyba na krwawienia kobiece jeszcze lepiej dziala przymiotno kanadyjskie. Robi sie z niego napar ale mozna rowniez zmieszac pol lyzki sproszkowanego ziela z 3-4 lyzkami dzemu lub miodu i podjadac po 1 lyzeczce 3-4 razy dziennie. :)

• Urszula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 5 miesiąc temu #7733 przez Urszula
Replied by Urszula on topic O:zioła na nadmierne miesiączki
Hmm ... lubię grzanki z dżemem, więc chyba spróbuję tego dżemiku, mam nadzieje że ziele nie zepsuje za bardzo smaku. A tasznik tez będę popijać. Dziękuję za porady.:)

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #7742 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:zioła na nadmierne miesiączki
Jasnota biała i kasztanowiec też chyba działają przeciwkrwotocznie.:S

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #7755 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:zioła na nadmierne miesiączki
Poszperalam w moich ksiazkach i wyglada, ze oprocz przymiotna, tasznik tez zmniejsza krwawienia maciczne. Ale ziola sugerowane przez kamilke rowniez maja pewnie dzialanie przeciwkrwotoczne, wiec radze ci stosowac mieszanki, przy czym glownymi skladnikami powinny byc przymiotno i tasznik.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #7840 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła na nadmierne miesiączki
Przypomniało mi się jeszcze, że na krwawienia kobiece stosuje się także korę z kaliny koralowej. Zbiera się ją wczesną wiosną (czyli można już teraz), suszy i miele. Pije się wyciąg albo odwar. Stosuje się też w bolesnym miesiączkowaniu.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena