× Ziołolecznictwo

chroniczne chrypki

• kamilka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 9 miesiąc temu #693 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:chroniczne chrypki
Ślaz rzeczywiście dobry na chrypkę. Zawsze go stosuję. Ale nie zaparza się go wrzątkiem, tylko trzeba zalać wodą o temp. pokojowej na noc i dopiero rano przecedzić i używać do picia i płukania gardła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Roza
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 9 miesiąc temu #703 przez Roza
Replied by Roza on topic O:chroniczne chrypki
A może spróbujesz homeopatii? Mnie pomagał Homeovox firmy Boiron. Tylko, jak to w homeopatii, trzeba zażywać godzinę przed i po jedzeniu.

• alina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 9 miesiąc temu #713 przez alina
Replied by alina on topic O:chroniczne chrypki
Dziękuję wszystkim za rady. Mam w czym wybierać. Dobry pomysł z ziółkami w termosie. Napewno go wykorzystam. Homeovox znam i czasami stosuję, ale mam problem z utrzymaniem godzinnego odstępu od jedzenia. Jem wprawdzie mało, ale ciągle coś podjadam między posiłkami.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #1002 przez anka
Replied by anka on topic O:chroniczne chrypki
Też miewam często chrypki i drapanie w gardle. Wypróbowałam wasz przepis na herbatkę ze ślazu. Rzeczywiście pomaga, polecam wszystkim zachrypiałym.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #3877 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:chroniczne chrypki
Wyczytałam ostatnio, że na chroniczne zapalenia krtani dobrze robią nie tylko herbatki ze ślazu, ale też okłady ze ślazowej herbatki zmieszanej na papkę z mąką jeczmienną. Podgrzewa się tę papkę, kładzie na ściereczce i przykłada na szyję a potem owija ręcznikiem. Jeszcze nie próbowałam, bo akurat nie mam chrypki, ale wypróbuję.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena