× Ziołolecznictwo

co na zapalenie sutka?

• Aneta
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #5517 przez Aneta
co na zapalenie sutka? was created by Aneta
Jestem świeżo upieczoną mamą i chciałabym jak najdłużej karmić dziecko piersią. Niestety rozwija mi się zapalenie sutka. :( Początki były jeszcze w szpitalu i dostałam maść do smarowania, ale po przeczytaniu składu odrzuca mnie od niej. Słyszałam, że pomóc mogą okłady z ziół. Wiecie jakie? Jak je stosować? Czy można tuż przed karmieniem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #5524 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:co na zapalenie sutka?
Doskonała jest babka. Teraz najlepiej wykorzystywać świeże liście tylko dokładnie umyte. Radzę ci robić okłady po karmieniu, po prostu rozgnieć lekko 1-2 liście i włóż je do stanika na sutki. Jeśli nie masz możliwości zebrania świeżych liści to możesz użyć suszonych, tylko wtedy jest trudniej, bo musisz zrobić napar i przykładać kompresy.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #5533 przez marzena
Replied by marzena on topic O:co na zapalenie sutka?
Babka rzeczywiście doskonała w takim przypadku. Ja stosowałam kompresy z suszonych liści babki na zmianę z nagietkiem i rumiankiem. I wystarczyło, ale zaczęłam je stosować wcześnie, jak tylko zauważyłam, że coś jest nie tak no i nie doszło do ostrego stanu zapalnego.:)

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #5548 przez amanda
Replied by amanda on topic O:co na zapalenie sutka?
Jeszcze lepiej podziała kompres ze świeżego liścia aloesu (pociąć na kawałki) oraz kwiatów nagietka i liści babki albo szałwii. Możesz taki napar robić w termosie raz dziennie i potem zmieniać kompresy po każdym karmieniu.

• zosia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #5561 przez zosia
Replied by zosia on topic O:co na zapalenie sutka?
Wiem, że dobrze na zapalenie piersi z zastojem pokarmu robi kapusta. Sama stosowałam i rzeczywiście pomogła.
Rozśmieszyła mnie koleżanka, która gdy przyszła mnie odwiedzić po porodzie w szpitalu przyniosła ze sobą główkę kapusty. Nie przypuszczałam, że już następnego dnia ten prezent mi się przyda.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #5580 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:co na zapalenie sutka?
Uśmiałam się do łez z tej kapusty zamiast kwiatów.:woohoo: :woohoo: Ale faktycznie kapusta jest doskonała w takich przypadkach.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #5582 przez wera
Replied by wera on topic O:co na zapalenie sutka?
Tak, też mi pomogła. Najlepiej ja trochę rozbić młodkiem.

Jedna pompka to za mało.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena