× Ziołolecznictwo

zioła na wiatropędne

• KasKa
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 tygodni temu #5398 przez KasKa
zioła na wiatropędne was created by KasKa
Mój mąż ma skłonność do wzdęć. Niby na nic nie choruje, ale wzdęcia ma często.:( Jakie zioła wiatropędne polecacie do regularnego picia jako herbatki? Chodziłoby mi zarówno o ziółka profilaktyczne, zapobiegające wzdęciom i te likwidujące gazy. Dziękuję z góry za rady i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #5410 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:zioła na wiatropędne
Oj, jest tego dużo, ale na ogół robi się mieszanki, w których sklad prawie zawsze wchodzi kminek lub nasiona kopru. Poza tym dodaje się często majeranek, miętę, a także rumianek czy korzeń waleriany. Zaparzać najlepiej w termosie i pić po szklance rano i wieczorem.

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #5418 przez dominika
Replied by dominika on topic O:zioła na wiatropędne
Chyba gdzieś tu widziałam już podobny wątek. Dla mnie sprawdzonym sposobem jest majeranek z kminkiem dodawany gdzie się da. Zmiel ziele majernku i nasiona kminku, wymieszaj i trzymaj w szczelnie zamkniętym sloiczku i niech mąż dodaje sobie tej przyprawy do każdej potrawy (no, prawie każdej). Naprawdę pomaga.:)

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #5427 przez Inka
Replied by Inka on topic O:zioła na wiatropędne
Tak, chyba było i ktoś pisał o anyżu. To dobry sposób, bo anyż można ze sobą wozić i nawet w podróży po jedzeniu pogryzać. :)

Ciesz się życiem, póki możesz

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #5437 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła wiatropędne
kamilka napisał:

Oj, jest tego dużo, ale na ogół robi się mieszanki, w których sklad prawie zawsze wchodzi kminek lub nasiona kopru. Poza tym dodaje się często majeranek, miętę, a także rumianek czy korzeń waleriany. Zaparzać najlepiej w termosie i pić po szklance rano i wieczorem.

Ja dorzuciłabym jeszcze dziurawiec.

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #5448 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:zioła wiatropędne
Pietruszka działa też wiatropędnie i to zarówno korzeń jak i natka oraz nasiona. Sam korzeń pietruszki ma nienadzwyczajny smak, ale można go miksować w zupach-kremach. No a natkę dodawać do wszystkiego. Można też pić napar z nasion pietruszki.:)

• krystyna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 2 tygodni temu #5462 przez krystyna
Replied by krystyna on topic O:zioła wiatropędne
W ziololecznictwie stosuje sie takze suszony korzen pietruszki do robienia naparow moczopednych, wiec gotowany swiezy korzen np. w salatkach tez pewnie tak dziala.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena