× Ziołolecznictwo

zioła na bakterię helicobacter pylori?

• kaya
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 tygodni temu #5376 przez kaya
Wyczytałam gdzieś przepis na wyleczenie wrzodów spowodowanych helicobacter pylori przez picie tzw. sinego jodu czyli kisielu zrobionego z krochmalu i jodu (+ trochę kwasku cytrynowego i cukru dla smaku). Powinno się wypijać tego cały litr dziennie.:ohmy: Ale skutek podobno zdumiewający. Słyszałyście coś na ten temat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #5387 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Krochmal?! Kto taką terapię zaleca?

• kaya
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5763 przez kaya
Nie pamiętam autora, bo książkę miałam pożyczoną i już oddałam. O ile dobrze pamiętam to autorka była jakąś uznaną terapeutką z Rosji czy Białorusi. :unsure: A krochmial to mączka ziemniaczana, a ziemniaki zalecane są przecież przy różnych dolegliwościach żołądkowych, więc nie taki straszny.;) Tu chodzi o jod, czy zwiększone dawki nie będą szkodliwe.:unsure:

• iygaa
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5772 przez iygaa
Replied by iygaa on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Nie wolno: surowych warzyw i owoców, soków owocowych, kawy, mocnej herbaty, alkoholu, nic smażonego, tłustego, pełnoziarnistego pieczywa, ograniczyć trzeba ziemniaki, zbożowe i strączkowe. Tak mi powiedziała pani gastrolog, ale teraz nie wiem czy to w związku z H. pylori czy z zapaleniem żołądka.:unsure:

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #5774 przez felicja
Replied by felicja on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
I na zapalenie i na bakterię. H.pylori bardzo dobrze znosi kwaśne środowisko żołądka, w przeciwieństwie do dobroczynnych bakterii. Należy więc unikać zakwaszenia czyli ograniczyć produkty kwasotwórcze.

• KasiaLu
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5776 przez KasiaLu
Replied by KasiaLu on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Mysle, ze dieta przy helicobacteri to sprawa indywidualna. Ja np. jem duzo surowych owocow i nie szkodza mi, pijam tez dosyc duzo herbaty (ale zielona i niezbyt mocna), jem razowiec. Fakt, ze trzeba pilnowac sie z zakwaszeniem (mieso, wedliny, tluszcze), ale trzeba diete wypraktykowac na sobie, co jednemu szkodzi, nie musi szkodzic drugiemu.;)

• Peggy
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5784 przez Peggy
Replied by Peggy on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Ja tez zmagam sie z ta bakteria i tez mam nawracajace zapalenia zoladka. Ale ja jem warzywa i owoce wlasciwie tylko w postaci surowej i wcale mi nie szkodza. A np. na jablka czy sliwki w ciescie moj zoladek reaguje juz negatywnie. Nie az tak, zebym miala zrezygnowac z szarlotki :laugh: ale czuje dyskomfort. Kawe moge pic ale tylko rozpuszczalna, herbaty mi nie przewszkadzaja, nawet bardzo mocne. Ziemniakow nie jem za duzo, ale nie tylko ze nie szkodza mi to wprost przeciwnie, raczej pomagaja. Wiec to wszystko indywidualna sprawa, eksperymentujcie na sobie i wykluczajcie z diety tylko to co wam nie sluzy.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena