× Ziołolecznictwo

zioła na bakterię helicobacter pylori?

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #5860 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Ja gdzieś czytałam, że tą bakterię mamy wszyscy tylko nie każdemu czyni ona szkody tj. nie każdy musi mieć od razu zapalenie zołądka czy wrzody. Więc nie dajmy się zwariować z tymi antybiotykami, zwłaszcza że szybko po kuracji bakteria odradza sie.:( Niech ci naukowcy znajdą lepiej wykażą dlaczego jedna osoba choruje od pylori a inna nie. A może jest tak, że jak dochodzi do zapalenia błony śluzowej to bakteria ma lepsze warunki do rozwoju i to nie ona powoduje stan zapalny tylko na odwrót.:unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #5882 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
ksenia napisał:

... A może jest tak, że jak dochodzi do zapalenia błony śluzowej to bakteria ma lepsze warunki do rozwoju i to nie ona powoduje stan zapalny tylko na odwrót.:unsure:

No nie, aż tak naukowcy nie pomyliliby się. Ale faktem jest, że u jednych osób helicobacrteri wywołuje stan zapalny a u innych nie. Może więc zadbać lepiej o śluzówkę żołądka, czyli unikać zakwaszenia, stresów itp.

• weronika
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5898 przez weronika
Replied by weronika on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
chyba masz rację, zastanawiam sie tylko dlaczego ta bakteria robi się aktywna jesienią i na wiosnę, bo tylko wtedy doskwiera mi zapalenie żołądka :unsure:

• Fcikos
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #7269 przez Fcikos
Replied by Fcikos on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Co do ziół to się nie wypowiem, ale teraz na rynku jest taki nowy suplement o nazwie Pylox , który jest bezpośrednio na tą dolegliwość. Nie wiem może ktoś kojarzy, słyszał coś? Podobno efekty są świetne i faktycznie zmniejsza się populacja tego świnstwa - Helicobacter Pylori. Może warto spróbować ;) ?

Pozdrawiam w zimne dzionki!

Fcikos

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #7276 przez felicja
Replied by felicja on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
A co to takiego? To bakterie konkurencyjne do Pylori?

• Ewa
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #7458 przez Ewa
witam

ja robiłam test na bakterię i wyszedł negatywny, natomiast przy badaniu endoskobem - gastroskopia wyszło, że ma ureazę czyli, że niby bakteria ją produkuje, stwierdzono zapalenie układu pokarmowego i bakterię
ponoć jest bakteria ukryta, moja lekarka twoerdziła, że bakteria powinna wyjść we krwi a mi nie wyszła, pozatym można być nosicielem bakterii i nie chorować i przy bezpośrednim badaniu wychodzi poziom ureazy
bo tak naprawdę przy badaniu endoskopem nie wychodzi bakteria jako sama bakteria tylko oni pobierają żywy wycinek z żołądka i wkładają go do szybkiego testu na poziom ureazy i się wybarwia
ponoć ureazę produkują tez chore narządy w organiżmie
czytała też art stwierdzający, że ta bakteria dla niektórych jest pożyteczna, chroni przed rakiem jelit, w niektórych przypadkach wytępienia bakterii z organizmu dochodziło do nowotworu
dostałam antybiotyk + osłonowe + przeciwgrzybiczne leki
wybrałam całą kurację, stan mój się polepszył ale po dwóch tyg po kuracji znów bóle zaczeły powracać
stosuję cały czas dietę i nie mogę jeść ,,śmieci" ciężkostrawnych potraw i słodyczy bo zaraz mam bóle

pozatym powróciłam do leków z serii PPI po których dolegliwości przechodzą
z tym że obawiam się, że przez całe życie bedę musiała je brać, bo jak je odstawiłam na jeden dzień to mnie bóle znów zaczeły brać
i tak w kółko :S
nie wiem czy to się kiedyś skończy, wszystkiego muszę sobie odmawiać co dobre :(

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #7463 przez felicja
Replied by felicja on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Hmm ... nie wykryto u ciebie samej bakterii tylko ureazę i na tej podstawie stwierdzono, że masz bakterię, którą trzeba wytłuc. Czy tak?
Szukałam informacji na temat ureazy i wygląda, że to jest enzym wytwarzany nie tylko przez H.pylori ale również różne rośliny, głównie ziarna np. soi. Czy u ciebie nie mogło tak być, że ureaza wytworzona była np. przez soję a nie H.pylori?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena