× Ziołolecznictwo

zioła na bakterię helicobacter pylori?

• Joanna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5790 przez Joanna
Replied by Joanna on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
A czy któraś z Was używała testu do samodzielnego wykonania badania na obecność H.pylori? Czy pokazuje ile tych bakterii jest ... tzn. nie chodzi mi o precyzyjną ilość, ale okreslenie np. dużo, średnio, mało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Peggy
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5795 przez Peggy
Replied by Peggy on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
No wlasnie, mnie pani doktor powiedziala tylko, ze mam te bakterie, ale czy duzo czy malo to juz nie wiem. No i jak rozmawialam z ludzmi, ktorym robiono to badanie, to okazalo sie, ze u wszystkich stwierdzono Helicobacteri. Wiadomo, ze badanie robia ludzie, ktorzy maja jakies problemy ze strony zoladka, ale mimo wszytko ... zaczynam miec watpliwosci czy takie badanie ma w ogole sens.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #5808 przez halina
Replied by halina on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Nie widziałam testów na H.pylori do samodzielnego wykonania, ale myślę ze wynik będzie podawany podobnie jak w testach na badanie moczu, czyli im intensywniejszy kolor tym bakterii więcej. Przy teście na mocz jest jeszcze instrukcja z interpretacją wyników i tu będzie pewnie podobnie.:unsure:

• weronika
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5822 przez weronika
Replied by weronika on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Peggy napisał:

... zaczynam miec watpliwosci czy takie badanie ma w ogole sens.

ja też! u mnie stwierdzono h.pylori dwa lata temu, po kuracji było dobrze ale po roku nawrót, znowu kuracja antybiotykiem ... spokój ... a teraz znowu mam dolegliwosci i pewnie to znowu pylori ... ale chyba nie bede już robić badań i brać antybiotyku, bo to wszystko nie ma już sensu.:(

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #5827 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Może i antybiotyki nie mają sensu, ale to nie powód, by zostawiać sprawę taką jaka jest. Trzeba znaleźć przyczynę, dla której ta bakteria u Ciebie tak rozprzestrzenia się. Związane to jest pewnie z zakłóceniem flory bakteryjnej i zakwaszeniem organizmu. Może od tego zacząć?

• Kamila
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5840 przez Kamila
Replied by Kamila on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
a nie wiecie przypadkiem czy ta bakteria zyje tez w jelitach i moze dawac objawy zapalenia jelit?

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #5852 przez kinga
Replied by kinga on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
blondynka napisał:

Przeczytaj artykuł "Przeciwnowotworowe kapustne". Tam pisze, że tę bakterię załatwiają brokuły, tylko chyba trzeba by jeść je kilka razy w tygodniu. No ale lepiej załatwić ja brokułami niż antybiotykami.:)

Lepiej jest jeść kiełki z brokuła, bo sulforafany niszczące H.pylori giną w wysokiej temperaturze a kiełki nie dość, że je się na surowo i mają większe stężenie sulforafanów to jeszcze dostępne przez cały rok.:)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena