× Ziołolecznictwo

zioła na bakterię helicobacter pylori?

• kaya
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 1 miesiąc temu #4966 przez kaya
Nie wiecie czy są jakieś zioła zwalczające bakterię helicobacter pylori? U mnie kiedyś stwierdzono tę bakterię powodującą stan zapalny żołądka. Miałam długą kurację antybiotykową, by ją zwalczyć, po której wszystko wróciło do normy. Teraz jednak znowu mam objawy zapalenia żołądka i refluxu i myślę, że znowu z powodu tej bakterii. Nie chciałabym wracać do antybiotyków, nie wiecie czy da się ją zwalczyć ziołami?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #4973 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Wydaje mi się, że na tę bakterię powinno się stosować podobne terapie jak np. przy candida albicans. Zobacz jest tu gdzieś wątek na ten temat.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #4987 przez kinga
Replied by kinga on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Na bakterie dobry byłby chyba czosnek, ale jeśli masz stan zapalny błon śluzowych żołądka to nie wiem czy czosnek nie pogorszy sprawy. Może więc zadbaj o te "dobre" bakterie i stosuj kuracje osłaniające żołądek, w tym przede wszystkim siemię lniane (wydaje mi się, że był tu wątek na ten temat).

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5099 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Przeczytaj artykuł "Przeciwnowotworowe kapustne". Tam pisze, że tę bakterię załatwiają brokuły, tylko chyba trzeba by jeść je kilka razy w tygodniu. No ale lepiej załatwić ja brokułami niż antybiotykami.:)

• kaya
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 1 miesiąc temu #5101 przez kaya
Przeczytałam, informacje są niesamowite. I pomyśleć, że mamy takie leki na wyciągnięcie widelca. :) Chyba zafunduję sobie dawkę uderzeniową 2 razy dziennie brokuł w różnej postaci. W sałatce mogę go jeść codziennie.:)

• pelcia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 1 miesiąc temu #5106 przez pelcia
Replied by pelcia on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Brokuły jedz, ale też probiotyki. Ja kiedyś miałam tą bakterię i zapalenie żoładka i brałam na to antybiotyk, ale gastrolożka przepisała mi dodatkowo właśnie środki z probiotykami.

• KasiaLu
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 1 miesiąc temu #5118 przez KasiaLu
Replied by KasiaLu on topic O:zioła na bakterię helicobacter pylori?
Ja mam to samo. U mnie tez stwierdzono dwa lata temu zapalenie zoladka spowodowane helicobacter. Bralam silne antybiotyki, wszystko przeszlo ale teraz mam znowu zapalenie zoladka i okazalo sie, ze bakteria wrocila. :( Dostalam znowu recepte na antybiotyk, ale jeszcze nie wykupilam go, bo mam duze watpliwosci, czy po takich kuracjach antybiotykowych powtarzanych co roku nie dorobie sie jakiejs grzybicy dodatkowo. :unsure: Slyszalam, ze ta bakteria moze cofnac sie samoistnie, nie wiecie cos na ten temat? Moze rzeczywiscie trzeba jej w tym pomoc? Sprobuje kuracji brokulowej, chociaz wydaje mi sie, ze to dobre byloby zapobiegawczo, zeby nie dopuscic do nadmiernego rozwoju tej bakterii, a nie jak juz tak rozrosla sie. Rozejrze sie tez za probiotykami, ale na co jeszcze powinnam zwrocic uwage? Dziekuje za wszelkie rady i pozdrawiam.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena