× Ziołolecznictwo

zioła w kamicy moczowej

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4243 przez celine
Replied by celine on topic O:zioła w kamicy moczowej
Masz lek na czasie: truskawki! Są moczopędne więc pomocne przy kamicy. A dodatkowo dowitaminizujesz się. No i jaki smaczny ten lek.:laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4258 przez anetka
Replied by anetka on topic O:zioła w kamicy moczowej
A ja już zastanawiałam się czy z moim pęcherzem coś jest nie tak .... a to truskawki takie moczopędne.:woohoo: Dobrze wiedzieć, dzięki za tą wiadomość.

• elka
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #4274 przez elka
Replied by elka on topic O:zioła w kamicy moczowej
felicja napisał:

Wg medycyny ludowej bardzo skuteczne na kamienie nerkowe są napoje ze zbóż, zwłaszcza owsa. Ziarna należy wypłukać i gotować przez pół godziny, potem odcedzić i pozostawić w chłodnym miejscu na dobę do odstania, przecedzić przez gęste sito i pić codziennie po 2 szklanki. Pomoże czy nie, ale na pewno nie zaszkodzi, więc warto wypróbować.

A według Kneippa pomocne są także kąpiele w odwarze ze słomy owsianej.:ohmy: Nie bardzo rozumiem jak taka kąpiel może wpływać na kamienie ale nie zaszkodzi spróbować.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4287 przez felicja
Replied by felicja on topic O:zioła w kamicy moczowej
Pewnie w słomie też jest jakiś składnik, który kruszy kamienie i przenika przez skórę. Ale wolałabym już chyba pić napoje z ziarna :S

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4436 przez audrey
Replied by audrey on topic O:zioła w kamicy moczowej
Przy problemach z ukł. moczowym mozesz spróbowac nastepujacego przepisu; 2 łyzki kwiatu i 2 łyzki korzenia mniszka zalej 2 szklankami wody i gotuj 15 min. Przecedz i pij po 1/2 szkl. na pół godziny przed jedzeniem. Znalazłam jeszcze przepis na wode cebulową ktora usuwa kamienie i piasek w przewodzie moczowym; Poszatkowac drobno 1/2 kg cebuli i zalac ja na 7 godz przegotowaną lub oligocenską wodą. Pic 2 razy dziennie 1 szkl. ekstraktu

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4444 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła w kamicy moczowej
Ciekawe z tą wodą cebulową. Mam trochę książek zielarskich, ale nie trafiłam na ten przepis. pamiętasz kto go podaje? No i ciekawe jak taka woda smakuje, może ktoś z kamieniami spróbuje i da nam tutaj znać?

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4450 przez audrey
Replied by audrey on topic O:zioła w kamicy moczowej
Oj, wiesz znalazłam to w jakis wycinkach ze starych gazet. Tam własnie były rózne przepisy na ,,leki,, z cebuli. Pewnie bardzo smaczne nie jest, ale jakby miało pomóc. Ja osobiscie nie próbowałam.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena