× Ziołolecznictwo

zioła w kamicy moczowej

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #469 przez zuzaa
zioła w kamicy moczowej was created by zuzaa
Czy ktoś z was słyszał o wyleczeniu się z kamicy moczowej ziołami? Jakimi? Mam ciągle nawracającą kamicę, a właściwie to nie tyle kamienie co piasek w przewodach moczowych. Moja lekarka mówi, że taka moja uroda, ale jakoś nie chcę się z tym pogodzić. Mogłabym wprowadzić na stałe ziółka do mojej diety, ale chciałabym wiedzieć, że mogą rzeczywiście być skuteczne.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #476 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:zioła w kamicy moczowej
Zioła powinny pomóc a w każdym bądź razie zadziałać profilaktycznie. Jest dużo ziół polecanych przy kamicy, ale trzeba wiedzieć jakie to kamienie; szczawianowe, fosforanowe czy może węglanowe. Czy wiesz cos na ten temat? Poza tym podobno seler dobrze robi na kamienie, więc staraj się jeść jak najczęściej surówkę z selera albo zupę selerową przecieraną.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #480 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:zioła w kamicy moczowej
Chyba fosforanowe, ale nie jestem pewna, bo wyniki analizy zostały u lekarza.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #483 przez ewak
Replied by ewak on topic O:zioła w kamicy moczowej
Poczytaj o fasolce szparagowej na Cyberbabie (Zdrowie ->Lecznicze warzywa->Fasolka na cukrzycę). Myślę, że wywary ze strąków fasolki są akurat dla ciebie. W tym artykule znajdziesz też przepis na zioła w profilaktyce kamieni zarówno fosforanowych jak i szczawianowych.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #484 przez meg
Replied by meg on topic O:zioła w kamicy moczowej
Podobno bardzo dobrze na kamienie działa odwar z obierek ziemniaczanych. Pijać go trzeba 3-4 razy dziennie przed jedzeniem.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #488 przez Annamaria
Replied by Annamaria on topic O:zioła w kamicy moczowej
Tu masz zioła w kamicy moczowej wg Ojców Bonifratów:
100 g kwiatu rumianku, po 50 g liści brzozy, ziela skrzypu, kłącza perzu, owocu róży drążonego, ziela marzanki i po 20 g kwiatów bzu czarnego i liści pokrzywy.
Łyżeczkę mieszanki naparzać pod przykryciem 20-30 min, przecedzić i pić gorące po jedzeniu przez 10-12 dni, przerwać na 5 dni i ponownie pić przez 10 dni.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #492 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła w kamicy moczowej
Nie słyszałam, żeby obierki z ziemniaka leczyły kamicę, ale jeśli tak to radzę ci po prostu gotować zupy na wywarze z obierek (zobacz bulion na obierkach ziemniaczanych . Teraz najlepszy okres na to, bo ziemniaki jeszcze młode, bez solaniny.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena