× Ziołolecznictwo

brak apetytu (niedokwaśność?)

• Jolka
  • Gość
  • Gość
11 lata 2 miesiąc temu #4763 przez Jolka
Replied by Jolka on topic O:brak apetytu (niedokwaśność?)
ja cierpię na niedokwaśność żołądka i mam takie objawy jak: brak apetytu (a zawsze bardzo lubiłam jeść), spadek wagi, uczucie ciężkości w brzuchu, ból żołądka- codziennie, gorzki smak w ustach.
Od kilku dni zazywam środki hemopatyczne zapisane przez specjalistę i czuję poprawę, ale to za krótko, żeby cos więcej powiedzieć.
Czytałam, że na to dobrze robi też melon i ananas. A polecam jeszcze książkę "350 recept zielarzy rosyjskiech". Też tam są porady odnośnie niedokwasoty.:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #4772 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:brak apetytu (niedokwaśność?)
Nie słyszałam o melonach i ananasie na brak apetytu. Ananasa rzadko jadam ale melony owszem. Czy lepszy po nich apetyt? Hmm ... może ... a na pewno lepszy apetyt na melony, bo jak zacznę to nie mogę skończyć, aż zjem całego.:woohoo:

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #4785 przez karolina
Replied by karolina on topic O:brak apetytu (niedokwaśność?)
Jolka napisał:

ja cierpię na niedokwaśność żołądka i mam takie objawy jak: brak apetytu (a zawsze bardzo lubiłam jeść), spadek wagi, uczucie ciężkości w brzuchu, ból żołądka- codziennie, gorzki smak w ustach.

A robiłaś jakieś badania, żeby dowiedzieć się jaka jest przyczyna tego spadku niedokwaśności żołądka?

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #4798 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:brak apetytu (niedokwaśność?)
Jolka napisał:

Od kilku dni zazywam środki hemopatyczne zapisane przez specjalistę i czuję poprawę, ale to za krótko, żeby cos więcej powiedzieć.

Fajnie byłoby jakbyś podała co zażywasz, w jakiej potencji i czy Ci pomogło. Ja wiem, że homeopatia nie u wszystkich działa jednakowo tzn. jesli Tobie pomogło to mnie nie musi i na odwrót, ale dlaczego nie spróbować?

• ewa
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 tygodni temu #5307 przez ewa
Replied by ewa on topic O:brak apetytu (niedokwaśność?)
Jest gotowy preparat na niestrawność Mixtura Pepsini firmy Pampa który
zawiera 10%kwas solny i pepsynę,kosztuje ok.10zł.

• ewa
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 tygodni temu #5308 przez ewa
Replied by ewa on topic O:brak apetytu (niedokwaśność?)
Przyczyną niedokwaśności może być nadczynność tarczycy,stres,brak witamin z grupy B,szczególnie B12.ostatnio w aptekach pojawił się Enzyvit-ok.20zł-który
ma pobudzać soki żołądkowe,wzmagać apetyt i lepiej przyswajać pokarm.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #5311 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:brak apetytu (niedokwaśność?)
Jesteś pewna, że stres i nadczynność tarczycy mogą powodować niedokwaśność żoładka? Zawsze wydawało mi się, że jest na odwrót i że to ssanie w żołądku przy stresie związane jest z nadmiernym wytwarzaniem kwasów żołądkowych.:unsure:

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena