× Ziołolecznictwo

stosujecie homeopatię?

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7582 przez norcia
Replied by norcia on topic O:stosujecie homeopatię?
Przydaliby się u nas tacy psi psycholodzy. A może są, tylko ja o nich nie wiem? Zetknęłyście się z jakimś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Anna
  • Gość
  • Gość
10 lata 6 miesiąc temu #7670 przez Anna
Replied by Anna on topic O:stosujecie homeopatię?
A czy stosowałyście te lub podobne krople dla złagodzenia wrogości między zwierzetami? Ja mam dwie kotki, które tak się nienawidzą, że skaczą sobie do oczu (dosłownie!). Nie wiem już co z nimi zrobić. Gdyby takie krople pomogły to byłoby naprawdę super. A może jakaś homeopatia pomogłaby?

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7676 przez meg
Replied by meg on topic O:stosujecie homeopatię?
Ciekawe pytanie, sama chciałabym znać odpowiedź. Ale myślę, że najlepiej zadać to pytanie na forum drBach (zobacz link podany przez Igora). A jak już się dowiesz to wdzięczna byłabym, gdybyś dała tu znać, zwłaszcza czy terapia pomogła.:)

• linka
  • Gość
  • Gość
10 lata 5 miesiąc temu #8087 przez linka
Replied by linka on topic O:stosujecie homeopatię?
w zwiazku z moimi stanami lękowymi zaprzyjazniona psychoterapeutka polecila mi konsultacje ze specjalistką od metody dr Bacha. w przyszlym tygodniu mam calosciową diagnozę, wczoraj tylko dostałam krople ratunkowe z 7 esencji przygotowane specjalnie dla mnie. kilkanascie minut temu wzielam pierwsze 4 kroplena jezyk i wpadlam w panike ze mnie uczuli albo ze cos mi sie stanie. no ale chyba mnie uspokoilo, bo sobie siedze przy komputerze i obserwuje swoj organizm- a on jakos tak troche zlagodnial. chociaz domyslam sie, ze pelny efekt nie wystapi od razu.. ciesze sie, ze jest tyle pozytywnych opinii, bardzo licze na pomoc tych kropelek, psychoterapia w moim przypadku nie zlikwidowala lęków. chociaz bardzo poelcam taka forme pomocy, daje to niesamowita samoswiadomosc siebie i swoich problemow.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #8096 przez meg
Replied by meg on topic O:stosujecie homeopatię?
A jakie esencje wchodzą w skład tych kropli ratunkowych? Nie jest to Rescue Remedy? Napisz o tej całościowej diagnozie, jak już będziesz po niej.

• Igor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #8835 przez Igor
Replied by Igor on topic O:stosujecie homeopatię?
W przypadku agresji u zwierząt, warto rozważyć ekstrakt z Ostrokrzewu i Winorośl (szczególnie u dominujących, terytorialnych). Jeśli zwierzę często wpada w szał, to korzystna jest Śliwa wiśniowa (ale wchodzi też w skład Rescue, więc jeśli mamy ten preparat, to nie trzeba kupować osobno). Na stronie Centrum jest kilka wskazówek dotyczących dobierania ekstraktów dla zwierząt: www.drbach.pl/dla_zwierzat.php

• Igor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #8836 przez Igor
Replied by Igor on topic O:stosujecie homeopatię?
meg napisał:

A jakie esencje wchodzą w skład tych kropli ratunkowych? Nie jest to Rescue Remedy? Napisz o tej całościowej diagnozie, jak już będziesz po niej.

W kwestii Rescue:

RESCUE REMEDY to oryginalna receptura Bacha, która tonizuje napięcie psychiczne i chroni przed skutkami silnego stresu. Doraźne stosowanie Rescue Remedy ułatwia funkcjonowanie w trudnych chwilach lub w kryzysie.

Rescue możesz stosować we wszystkich sytuacjach stresowych, takich jak egzamin, rozmowa kwalifikacyjna, występ publiczny, wizyta u dentysty albo planowany zabieg medyczny. Jest zalecany dla ludzi żyjących w dużym napięciu i pośpiechu. Pomaga w czasie kryzysu emocjonalnego, po rozpadzie związku, utracie pracy, w żałobie lub doświadczeniach związnych z traumą.

Oryginalna receptura Rescue zawiera pięć spośród 38 ekstraktów kwiatowych: Niecierpka, Śliwę, Śniedka, Posłonka, Powojnika.

RESCUE REMEDY jest dostępne...
* w buteleczkach 10 i 20 ml z zakraplaczem
* w buteleczkach 20 ml z atomizerem
* w postaci pastylek do żucia
* w kremie i żelu do zewnętrznego stosowania

Dawkowanie kropli Rescue
Doraźnie, w sytuacji podwyższonego napięcia emocjonalnego, rozcieńczyć 4 krople preparatu w filiżance wody lub herbaty i popijać drobnymi łykami od czasu do czasu, do chwili osiągnięcia uspokojenia. Można powtórzyć po kilkunastu minutach w zależności od potrzeby. Preparat można stosować w formie nierozcieńczonej, przyjmując 4 krople bezpośrednio na język.

Zalecenia
* ataki paniki, fobie,
* skłonność do "puszczania nerwów" lub utraty kontroli nad swoim zachowaniem,
* silne napięcie przed stresującym wydarzeniem, takim jak egzamin, wystąpienie publiczne, wizyta w sądzie, itp.
* uczucie szoku, przerażenia lub odrealnienia u osób, które uczestniczyly lub były świadkiem wypadku,
* skutki chronicznego stresu, objawiające się w postaci napięcia, poirytowania,
* dla osób, które mają skłonność do regulowania napięcia psychicznego za pomocą używek lub kompulsyjnych zachowań (palenie papierosów, nerwowe objadanie się),
* kierowcy przeżywający napięcie w czasie prowadzenia auta

Źródło: www.drbach.pl/index.php/cPath/26

Pozwolę sobie dodać krótko na temat diagnozy. Jest ona dość ważna. Preparaty z grupy Rescue stosuje się najczęściej doraźnie, aby zredukować napięcie. Oprócz tego, warto stosować odpowiednie ekstrakty, które odpowiadają naszym dominującym cechom charakteru, emocjom, nastrojom. Dr Edward Bach wynalazł 38 ekstraktów. Każdy z nich odpowiada określonym stanom. Należy więc ustalić, które ekstrakty będą najbardziej wskazane. Można samemu eksperymentować metodą prób i błędów, można nauczyć się praktycznie stosować metodę na kursach specjalistycznych, można oprzeć się na literaturze i poradach w internecie, albo (najbardziej zalecane dla początkujących) - skonsultować się z osobą, która profesjonalnie zajmuje się terapią. Listę takich osób można znaleźć w międzynarodowym rejestrze praktyków Bacha ( www.bachcentre.com/found/rp_full.htm ). Niektórzy praktycy przyjmują w ramach telePoradni CTB ( drbach.pl/teleporadnia.php ).

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji? Po pierwsze dlatego, że nie zawsze mamy dystans do samych siebie. Praktyk Bacha pomoże nam ustalić cele terapii, zastanowić się, czego potrzeba nam więcej, a czego mniej. Wykorzysta też swoją wiedzę o ekstraktach i zasugeruje określone składniki. Trudno to czasem zrobić samemu, mając książkę lub spis ekstraktów. Ewentualnie przydatne są krótkie kursy tematyczne online prowadzone przez Centrum Terapii Bacha (np. poświęcone wykorzystywaniu ekstraktów w terapii objawów nerwicy, bezsenności, itp.). W przeszłości było takich kilka.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena