× Ziołolecznictwo

stosujecie homeopatię?

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #3529 przez anka
stosujecie homeopatię? was created by anka
Wiem, homeopatia to nie ziołolecznictwo ale nie pasuje do żadnej z istniejących kategorii.
A więc stosujecie homeopatię? Pomaga? Kiedyś trochę czytałam na ten temat ale teraz widzę dużo niepochlebnych opinii, zwłaszcza ze strony lekarzy, że już sama nie wiem czy warto się tym interesować. Jakoś intuicyjnie czuję, że to nie szarlataneria ale brak mi dowodów, że to działa. Poruszyłam ten temat z pediatrą ale usłyszałam opinie jak wyżej. Wolałabym dać dziecku nieszkodliwą homeopatię zamiast jakichś antybiotyków czy sterydów ale jak podjąć taką decyzję, jak nie wiadomo czy to działa? Podzielcie się proszę swoimi uwagami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #3533 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:stosujecie homeopatię?
To naprawdę działa ale lek musi być dokładnie dobrany do danej osoby (nie tylko do choroby ale i do osoby chorującej). Ja kiedyś stosowałam, bo miałam dobrą homeopatkę, która zawsze umiała dobrać mi odpowiedni lek, a to nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Niestety zmieniłam miejsce zamieszkania i teraz trudno mi jechać przez pół Polski, żeby odbyć wizytę u mojej pani doktor, a szkoda.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #3540 przez dominika
Replied by dominika on topic O:stosujecie homeopatię?
Mnie lekarka mówiła, że homeopatia działa jak placebo, jednemu pomaga, innemu nie. Może i tak jest?

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #3554 przez meg
Replied by meg on topic O:stosujecie homeopatię?
To jak w takim razie Twoja lekarka wytłumaczy działanie homeopatii na zwierzęta? Przecież placebo w tym przypadku nie może działać a homeopatia działa.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #3580 przez kinga
Replied by kinga on topic O:stosujecie homeopatię?
Ja często stosuję leki homeopatyczne i na ogół pomagają. Problem z homeopatią jest taki, że lek powinien być dokładnie dopasowany do chorej osoby (brany pod uwagę jest i temperament i wygląd zewnętrzny i psychika) i homeopacie, który widzi chorego po raz pierwszy czasami trudno jest dobrać właściwy lek. Najlepiej więc znaleźć dobrego homeopatę i jego trzymać się. A jeszcze lepiej, żeby homeopata był jednocześnie lekarzem. Można takich znaleźć, zwłaszcza w większych miastach. Popytaj w aptece, która prowadzi leki homeopatyczne, wiedzą przecież od kogo mają recepty.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #3598 przez karolina
Replied by karolina on topic O:stosujecie homeopatię?
Ja sama stosuję homeopatię i leczę nią rodzinę z psem włącznie. Ale mam już całą bibliotekę na ten temat, włącznie z profesjonalnymi książkami dla lekarzy. Gdyby nie działała, na pewno nie stosowałabym jej. Oczywiście są choroby, które trzeba leczyć metodami konwencjonalnymi i czasami lek homeopatyczny, którym kiedyś dało się wyleczyc określoną chorobę u określonej choroby, po jakmś czasie nie działa. Homeopatka, do której kiedyś chodziłam mówiła w takich przypadkach, że lek wyczerpał swoje możliwości. Czyli nie jest to wszystko proste i może dlatego niektórzy, w tym lekarze twierdzą, że to placebo. Ale zaręczam, że to nie jest placebo, trzeba tylko trafić na dobrego lekarza homeopatę. I pamięaj, jeśli homeopata poświęca 5 minut na pacjenta (są tacy) omijaj go z daleka.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #3608 przez alina
Replied by alina on topic O:stosujecie homeopatię?
A możesz doradzić jakąś książkę dla amatorów? tak na początek, żeby nie była zbyt medyczna.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena