× Ziołolecznictwo

Domowe nalewki ziołowe

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #4429 przez audrey
Replied by audrey on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Winko rozmarynowe; garsc rozmarynowych listkow pokroic ja najdrobniej, wsypac do butelki. Zalac dobrym winem. Juz po 12 godz wino mozna zazywac. Zazywac co dzien rano i wieczorem po 3-4 łyzki, albo mała lampke, kieliszek wina. Działa uspokajajaco, jednoczesnie usuwa wraz z moczem nadmiar wody z organizmu. Korzystnie działa przy róznych wadach serca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #4430 przez meg
Replied by meg on topic O:Domowe nalewki ziołowe
audrey napisał:

Natknełam sie jeszcze na taką informacje na temat bzu: We wszystkich częsciach swiezej rosliny wystepuje zwiazek- glikozyd sambunigryna, posiadajacy własciwosci toksyczne, powodujacy uczucie mdłosci i wymioty. Glikozyd ten roskłada sie jednak podczas suszenia i gotowania, wiec spozywanie przetworzonego surowca jest bezpieczne. Pewnie dlatego przetwory na alkoholu z owocow sa niebezpieczne dla zdrowia.

No i to byłoby wytłumaczenie. Dzięki za info Audrey.
Ale tak myślę sobie, jeśli ten glikozyd rozkłada się w wysokiej temperaturze czyli np. w pasteryzowanych sokach, to mozna chyba robić nalewkę na takim soku ... :unsure:

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4452 przez audrey
Replied by audrey on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Tak sobie mysle nad tą nalewką z soku i jakos barziej kojarzy mi sie z drinkiem. Nawet zajrzałam pod definicje nalewki; Sporządza sie je z ziół suszonych, rzadziej swiezych. Chyba wiecej pożytku bedzie z nalewki z kwiatów bzu.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4455 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:Domowe nalewki ziołowe
ale leczniczy drink też nie byłby zły ... i jak rozgrzewałby :woohoo:

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4486 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Drink też fajna rzecz, ale wydaje mi się, że drink to nie to samo co nalewka, bo inne składniki ekstrahowane są przez wodę a inne przez alkohol, więc właściwości lecznicze nalewki i drinka będą różne .. tak myślę.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4492 przez karolina
Replied by karolina on topic O:Domowe nalewki ziołowe
I dobrze myślisz. A w przypadku tego drinka, to wszystko co lecznicze jest w samym soku, alkohol jest tylko dodatkiem, który nic nie daje. Ale jeśli zmarzniesz i szybko będziesz chciała rozgrzać się to drink chyba to załatwi lepiej niż sam sok.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #6638 przez barb
Replied by barb on topic O:Domowe nalewki ziołowe

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena