× Ziołolecznictwo

Domowe nalewki ziołowe

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1750 przez karolina
Replied by karolina on topic O: ziołowe nalewki
Oczywiście, możesz robić nalewki na suszonych ziołach. Standardowo bierze się 200 g suchych ziół lub 600 g świeżych i zalewa 1 litrem alkoholu 25%-35%.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4414 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O: ziołowe nalewki
Wiecie czy z kwiatów bzu czarnego robi się też nalewki? Macie jakiś przepis?

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4419 przez meg
Replied by meg on topic O: ziołowe nalewki
Jeśli z kwiatów bzu czarnego robi się wina i syropy, to z pewnością można robić nalewki. Przekop ten wątek, chyba był jakiś przepis na nalewkę.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4423 przez audrey
Replied by audrey on topic O: ziołowe nalewki
A ja przeczytałam w jednej z ksiązek zielarskich ze przetwory alkoholowe z owocu bzu czarnego sa trujace. Za to mozna z nich robic napary, powidła, napoje, soki.:)

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4426 przez meg
Replied by meg on topic O: ziołowe nalewki
Ja też słyszałam o tym, że w owoców bzu czarnego nie powinno robić się przetworów alkoholowych, ale nie dotyczy to chyba kwiatów. W każdym bądź razie z kwiatów robi się wino, a z owoców nie. A przy okazji, nie piszą w tej książce zielarskiej co takiego zawierają owoce bzu, że nie można ich używać na wino?

• audrey
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #4427 przez audrey
Replied by audrey on topic O: ziołowe nalewki
Niestety nie. Zajrzałam do innej ksiązki i znowu natknełam sie na ostrzezenie ze przetwory alkoholowe na owocach bzu sa trujace. Jesli znajde jakąs dokładniejsza informacje na ten temat to napisze, bo sama mnie to zaciekawiło.

• audrey
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #4428 przez audrey
Replied by audrey on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Natknełam sie jeszcze na taką informacje na temat bzu: We wszystkich częsciach swiezej rosliny wystepuje zwiazek- glikozyd sambunigryna, posiadajacy własciwosci toksyczne, powodujacy uczucie mdłosci i wymioty. Glikozyd ten roskłada sie jednak podczas suszenia i gotowania, wiec spozywanie przetworzonego surowca jest bezpieczne. Pewnie dlatego przetwory na alkoholu z owocow sa niebezpieczne dla zdrowia.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena