× Ziołolecznictwo

Domowe nalewki ziołowe

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1561 przez karolina
Replied by karolina on topic O: ziołowe nalewki
asiulandia napisał:

o ile dobrze pamiętam to było coś związanego z pomarańczą
i ziarnami kawy.

Znalazłam taki przepis:

Nalewka kawowo-pomarańczowa
1 duża pomarańcza z grubą skórką
44 ziarna kawy
44 kostki cukru
1/2 l wódki

Pomarańczę sparzyć wrzątkiem i ponacinać nożem tak aby w nacięcia zmieściły się ziarenka kawy. Do dużego słoika włożyć cukier, na nim ułożyć pomarańczę naszpikowaną kawą, zalać wódką (wódka musi zakrywać pomarańczę), szczelnie zamknąć i odstawić na 44 dni.

Czy to mogło być coś podobnego? Pisałaś, że jest mleko, chyba możnaby toto wymieszać z mlekiem skondensowanym z puszki. Wydaje mi się, że z mlekiem byłoby lepsze. Kto odważny do wypróbowania?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1574 przez kinga
Replied by kinga on topic O: ziołowe nalewki
Ja może i spróbowałabym zrobić, ale trochę szkoda mi alkoholu, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić smaku kawowo-pomarańczowego. Może najpierw wycisnąć do kawy trochę soku pomarańczowego i zobaczyć jak smakuje? Asiulandia, czy nalewka, którą piłaś smakowała jak kawa z sokiem pomarańczowym?:unsure:

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1616 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O: ziołowe nalewki
w tej nalewce nie było pomaranczy ani kawy coś mi się pomyliło
Nalewka mleczna
1 lilt spirytusu
1 litr mleka
1 kg. cytryn
1 kg. cukru
obrać skórkę z dwóch cytryn, pozostałe skórki wyrzucić razem z białą osłonką i pestkami. Miąższ z sokiem dodać do słoja z resztą składników. Potrząsnąć do wymieszania i odstawić w chłodne miejsce. Co kilka dni potrząsać. Po miesiącu przelać przez sito. Resztę przefiltrować przez filtr papierowy do kawy. Nalewka powinna mieć kolor lekko przeźroczysty, lekko zielony. Powstały krem można wykorzystać jako deser.
(mleko nie może być z kartonu najlepiej takie z woreczka albo prosto od krowy a to dlatego że to z kartonu nie chce się skwasić.)

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1618 przez meg
Replied by meg on topic O: ziołowe nalewki
Ciekawy przepis. Tylko skąd wziąć prawdziwe i bezpieczne mleko? Ja mam na wsi szansę na mleko prosto od krowy ale nie używam go bez gotowania, zwłaszcza że w mojej okolicy jest dużo kleszczy zarażonych boreliozą i można się zarazić pijąc nieprzegotowane mleko od krowy dziabniętej przez takiego kleszcza. Chociaż spirytus powinien wszystko zabić....:dry: Ta nalewka jest kwaskowata czy kwaśna?

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1623 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O: ziołowe nalewki
można powiedzieć że kwaskowata ale napewno nie kwaśna

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1624 przez meg
Replied by meg on topic O: ziołowe nalewki
Może spróbuję ale na próbę z mniejszej ilości skladników, bo szkoda by mi bylo spirytu gdyby okazało się, że nalewka mi nie smakuje.

• olunia
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #1742 przez olunia
Replied by olunia on topic O: ziołowe nalewki
Chciałabym zrobić sobie trochę nalewki arnikowej na stłuczenia. Czy ktoś wie czy można ją robić także na suszonej arnice?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena